„Museli jsme tomu přizpůsobit naši zápasovou taktiku, a hlavně se na ten zápas připravit v pokud možno plném počtu hráčů, protože to se nám v poslední době nedařilo," připustil útočník Znojma Jan Hanák, který nakonec do utkání ze zdravotních důvodů nenastoupil. Hlavní hvězdou utkání však byl kapitán Znojma Petr Sláma, jenž zaznamenal tři branky a potvrdil roli týmového lídra.

„Dnešní utkání patřilo k těm ubojovaným. Doufám, že s Litvínovem se potkáme maximálně až ve finále play-off," podotkl znojemský střelec Josef Žižka.

Hned od začátku se hrálo utkání ve vysokém tempu. V šesté minutě zahrozil jako první Litvínov, ale znojemský brankář si poradil. Ve čtrnácté minutě předvedla znojemská dvojice hráčů Tomáš Kucharič a Josef Žižka skvělou akci a v závěru utkání střelu do prázdné branky z hole druhého jmenovaného. Litvínovští se poté snažili pomocí napadání dostat Znojmo k chybám a v osmnácté minutě mohl vyrovnat domácí útočník Michal Skuhrovec, ale skvělý zákrok znojemského gólmana Michala Sekaniny mu v tom zabránil.

Ve druhé třetině se trochu přitvrdilo a krátce po sobě se ocitli dva hráči Litvínova v neflorbalové pozici na zemi. Vzápětí promarnil příležitost na vyrovnání litvínovský hráč Filip Skořepa. Za dvě minuty zasahoval brankář Litvínova helmou proti střele znojemského obránce Daniela Částka.

V osmadvacáté minutě nejprve litvínovský lídr Daniel Hulič přihrál spoluhráči Jaroslavu Kropáčkovi do dobré pozice, ten se ale nedokázal prosadit. A tak to za půl minuty zkusil Hulič sám a dokázal vyrovnat na 1:1.

Na začátku pětatřicáté minuty se už však domácí Litvínov dostal do vedení 2:1, a to po další kombinaci Huliče a Kropáčka. Za minutu byl vyloučen znojemský obránce Tomáš Herman a Znojemští se museli bránit, ale místo toho se sami prosadili. Kapitán Znojma Petr Sláma využil přihrávky útočníka Pavla Paláta a opět tak vyrovnal. Za pouhých čtrnáct sekund se Znojmo radovalo znovu a opět to bylo v oslabení, když vstřelil druhou branku v utkání znojemský Sláma. V poslední minutě druhé třetiny ještě střelec Znojma Tomáš Kucharič přestřelil branku Litvínova.

Ve třiačtyřicáté minutě vyslal znojemský brankář Sekanina do rychlé akce kapitána Znojma Slámu, ten prostřelil brankáře Litvínova Martina Kohouta a dovršil tak třetí brankou v zápase hattrick.

Litvínovští si poté vzali time-out. Vzápětí střílel nebezpečně obránce Znojma Zdeněk Rada a Kohout měl problémy s jeho střelou. Znojemští se zaměřili na obranu a čekali na rychlé protiútoky. Skvělé zákroky předváděl znojemský brankář Sekanina, na kterého si nepřišel ani nejproduktivnější hráč celé ligy Hulič.

Další branku Znojma měl na florbalce útočník Palát, nakonec se však zamotal a šanci nevyužil. Litvínovští v závěru Znojemské tlačili, ale po jednom z rychlých protiútoků si počínali nedovoleně a z následné standardní situace se prosadil znojemský střelec Kucharič.

Znojmo si tak jako první tým v sezoně odvezl ze hřiště Litvínova všechny tři body a drží se tak v boji o čtvrtou příčku.

„Dnešní utkání nabídlo velmi vyrovnanou a férovou hru od obou celků. O naší výhře rozhodla skvělá práce v obraně a vynikajícím způsobem zvládnutá oslabení," poznamenal k důležité výhře trenér Znojma Jan Šťastník.

MARTIN SMEJKAL