Jeho tým stále sužuje špatný zdravotní stav. Přes Vánoce se sice několik hráčů uzdravilo, jiní však na marodku přibyli. „Jeden si zlomil ruku, další si v neděli otočil prst a bude nám čtyři týdny chybět. Problém máme hlavně v obraně, kterou lepíme z útočníků. Naštěstí už máme dva kompletní útoky," popisuje.

Salava v nedělním duelu zaznamenal kuriózní branku. Při závěrečné power play soupeře plácl u své brány do vysokého míčku, který doskákal až do hostující sítě. „Takový gól jsem ještě nedal. Při pokusu jsem si trochu zvrtl kotník a spadl jsem, pak jsem se otočil a míček byl v bráně. Domácí sice protestovali, že šlo o vysokou hůl, rozhodčí však jen pokrčili rameny a přešli to," líčí svůj zásah hráč, který zvyšoval i chvíli před tím na 4:2.

Důležitý souboj znojemští florbalisté zvládli i přes to, že je domácí tým přestřílel. „Hra byla jinak vyrovnaná. Start jen střílel ze všech pozic, kdežto my jsme větší hračičkové. Snažíme se to vykombinovat do jasných šancí," vysvětluje Salava.

Tým Laufen teď čeká do konce základní části sedm duelů, ve kterých zabojuje o udržení elitní osmičky. „Do play off se musíme dostat. Čekají nás i lehčí soupeři, se kterými je povinnost bodovat," burcuje Salava.