Hándl s reprezentací absolvoval přípravné soustřední, jehož součást byly také tři přátelská střetnutí s domácími Švýcary. Nováček národního týmu si první start připsal v druhém utkání, které Češi prohráli 5:12. Zbývající dva duely svěřenci trenérů Jiřího Jakoubka a Jaroslava Berky vyhráli 5:4 a 10:3. „V zápase, ve kterém jsem nastoupil, jsme dostali hodně laciné góly. Soupeř pořád chodil do přečíslení a skóroval. Jeden gól jsem dostal k bližší tyčce, tam určitě beru vinu na sebe. Trenér mi ale řekl, že je spokojený, zvlášť když jsem chytal poprvé," rekapituloval Hán­dl.

Na mezinárodní úrovni znojemský gólman ihned spatřil vyšší nároky. „Největší rozdíl je asi v rychlosti. Občas jsem si v brance připadal, že lítám jako hadr na holi. Do budoucna rozhodně musím zapracovat na přemisťování se," pojmenoval nedostatky.

Současný juniorský výběr ovšem považuje za kvalitní. „Troufám si tvrdit, že bychom byli schopní porazit i některé týmy z naší Superligy. Když jsme v létě na turnajích, hrajeme i proti mužům a nad některými zvítězíme," ocenil sílu družstva.

Ve výběru nechce chybět ani v budoucnu. „Trenér říkal, že když budu takhle pokračovat, počítá se mnou. To je velké povzbuzení do další práce," pokývl hlavou Hándl.

Spolu s dalším znojemským florbalistou Filipem Dabergerem stačili také prozkoumat krásy Švýcarska. „Město v horách bylo krásné. Stejně tak Bodamské jezero, i když jsme jen projížděli kolem. Dovezl jsem si i čokoládu," pousmál se Hándl.