„To, že jsme posilovali náš tým, je důsledkem dvou věcí. Jednak jsme něco podobného měli v plánu, ale hlavně máme za sebou velice úspěšnou sezonu,“ neskrýval radost šéf stáje Jan Fiala.

Jeho svěřenci zářili snad všude. Ať už na silnici nebo cyklokrosových tratích. Největší hvězdou se podle předpokladů stal Zdeněk Mlynář, který vyhrál, co se dalo.

K týmu, který čítal šest jezdců, se nyní připojilo dalších sedm cyklistů. Mezi nimi lze najít jména například časovkáře Tomáše Okrouhlického nebo Martina Hebíka. Figurují tam ale i další, zejména mladí talentovaní závodníci.

„Některá jména v cyklistice opravdu už něco znamenají. Tomáš Okrouhlický by se rád stal absolutním domácím mistrem v časovce. Tomáš Zeichmeister už mistrem republiky je, a to mezi juniory. Teď ho čeká přechod mezi seniory,“ prozradil Fiala.

Největším tahákem je ale přestup mladíka Lukáše Smoly. „Má neskutečné fyzické parametry, je to největší talent naší cyklistiky,“ rozplýval se boss znojemské stáje.

Cyklistům momentálně končí krátké čtyřtýdenní volno, které měli na rekonvalescenci.

„Znovu se pustíme do tréninku. V cyklistice moc času na odpočinek není. První závody nás čekají už čtvrtého března a musíme být dobře připravení. Chceme být minimálně stejně úspěšní jako v loňské sezoně,“ zakončil Fiala.