V prvním zápase jednoznačně zvítězila Česká republika 8:5 nad Lotyšskem. Dánsko porazili florbalisté 6:2, o výsledku rozhodly branky z přesilovek.

Jedinou prohru zaznamenali domácí hráči v utkání proti Švýcarsku, jemuž podlehli těsně 0:1.

Domácí reprezentace má se švýcarským výběrem dost vyrovnanou sérii. Na MS 2002 ve Finsku v boji o bronz vyhráli Švýcaři v prodloužení. O dva roky později na dalším MS ve Švýcarsku se Čechům povedla sladká msta, když švýcarskou reprezentaci porazili. Na zatím posledním MS ve Švédsku se zase z bronzu radovalo Švýcarsko. Po utkání se Švýcarskem jsme vyzpovídali forvarda Milana Fridricha.

Jak jste spokojen se svým výkonem?

Já jsem spokojen. První dvě třetiny jsme měli hlavně defenzivní úkoly, a to pohlídat švýcarskou elitní formaci bratrů Hofbauerů. Ve třetí třetině jsme se více točili a dostali se více do hry. Nastupovali jsme i proti jiné než jejich první formaci a bylo to znát.

Mrzí vás hodně, že jste závěrečný tlak nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku?

My jsme se v tomto utkání chtěli hodně zaměřit na obranu. A to se nám povedlo. Myslím, že naše hra dozadu byla dobrá. Naopak v těch dvou dalších zápasech jsme to měli být právě my, kdo podrží míček, dá góly a bude celkově tvořit hru,

Vy jste měl v závěru dvě slibné šance, co jim chybělo, aby skončily ve švýcarské síti?

Škoda té poslední střely. Ze vzduchu se to těžko trefuje a pak už je to o štěstí, jestli to tam spadne, nebo ne.

Co si myslíte, že v dnešním zápase rozhodlo?

Rozhodla větší produktivita soupeře. My jsme nebyli schopni dát branku. Prohráli jsme spoustu osobních soubojů. To se někde musí projevit.

Nerozhodly právě ty osobní souboje?

Tahle soustředění jsou dost náročná. Trénujeme několikrát denně a k tomu ještě zápasy. Mimo jiné je o Švýcarech známo, že jsou skvěle fyzicky připravení. Ale vymlouvat se na to rozhodně nebudeme.