První kolo Moravskoslezské fotbalové ligy odehrají znojemští fotbalisté už tuto neděli a to na domácím hřišti. Utkají se s týmem 1. FC Slovácko B, které chce Znojmu vrátit drtivou porážku z jarního kola předešlé sezony. Znojemští fotbalisté totiž fotbalisty ze Slovácka rozstříleli 4:0. První utkání nové sezony je velmi důležité. To si uvědomuje i kouč, i hráči 1. SC Znojmo.

„Na první zápas sezony se samozřejmě těšíme. Slovácko jsme na jaře porazili, ale teď to bude určitě úplně jiné. Každé mužstvo chce do sezony vstoupit co nejlépe. Začátek je hodně důležitý,“ zdůraznil první muž znojemské lavičky Michal Sobota. Po přípravě má trenér Sobota ze svých svěřenců dobrý pocit. „Do sezony chceme vstoupit více než dobře. Myslím si, že přípravné zápasy nám leccos napověděly. I s druholigovými mančafty jsme dokázali držet krok a ukázali jsme naše kvality. Ale příprava je něco úplně jiného, než mistrovská utkání,“ pokrčil rameny Sobota. Na tohoto soupeře se ale nedá ani teoreticky nijak připravit. Fotbalisté Slovácka totiž pokaždé nastupují v jiné sestavě. Je to dáno tím, že svůj B tým na nedělní zápasy posilují fotbalisty z A týmu.

„Je velmi těžké předpokládat, v jaké sestavě Slovácko přijede. Pokaždé nastupuje jinak. Uvidíme, jak nastoupí tentokrát a kolik hráčů bude z jejich áčka. Ale v přípravě jsme odehráli jeden zápas i se Slováckem A a remizovali jsme s ním. V tom zápase se proti nám vystřídalo kolem osmnácti hráčů, takže počítám, že se mezi našimi nedělními soupeři několik z nich objeví. Zbytek budou mladí fotbalisté,“ dodal Michal Sobota. Před prvním utkáním nové sezony vládne ve znojemském mužstvu dobrá nálada. Znojemští fotbalisté si jasně uvědomují, že soupeři si na ně po loňské sezoně dají větší pozor. Na první utkání se ale těší.

„U kluků je vidět netrpělivost hrát už první zápas. Ale i kdyby se náhodou prohrálo, není to konec světa. V prvním utkání není nikdy nic jisté. Hrajeme ale doma, bylo by dobré získat tři body,“ usmál se Sobota. Naprosto jasnou představu o nedělním utkání má trenér hostů Jan Palinek. Ten do Znojma jede pro tři body a chce tak odčinit porážku z jara. Svým týmem si je jist také proto, že očekává posily z A týmu. „Před utkáním se znojemskými fotbalisty se cítíme velice dobře. Chtěli bychom uhrát co nejlepší výsledek. Vstup do prvního kola se třemi body by byl skvělý. Samozřejmě jim chceme oplatit tu krutou porážku, kterou jsme naposledy obdrželi,“ řekl Jan Palinek. Trenér hostů svému týmu věří. Příprava jim dopadla na výbornou. Z šesti přípravných utkání prohráli pouze jedno. Jak ale bude Slovácko proti Znojmu hrát, nikdo neví.

„Sestavu na neděli ještě sám nevím. Tým sestavím až podle toho, kolik hráčů z áčka bude schopno, po jejich sobotním utkání, hrát,“ dodal trenér hostů Jan Palinek. Po premiérovém prvním kole si to znojemští fotbalisté rozdají o týden později v dalším kole s brněnským týmem 1.FC Brno B. V jarním kole minulé sezony to pro znojemské fotbalisty nebyl zrovna jeden z nejvydařenějších výsledků. Znojemští fotbalisté totiž s brněnskými fotbalisty prohráli vysoko 0:3.