Ve Znojmě začala nová fotbalová sezona. Lépe řečeno, příprava na ni. Znojemští fotbalisté se od minulého pátku zase scházejí k pravidelným tréninkům, za sebou mají už dokonce i první dvě přípravná utkání.

Fotbalový A i B-tým sehrály své zápasy na hřištích soupeře, oba skončily jednoznačným konečným výsledkem.

Vysoká výhra


Jenomže zatímco A-tým v brněnských Židenicích soupeře rozdrtil, B-tým v Hlohovci nevstřelil ani branku a domů se vrátil s vysokou porážkou.

Na srazu A-týmu chyběla známá jména. Lubomír Dítě, Michal Ševčík, Lukáš Čerstvý, Marek Dítě. Chtěli si zkusit nové angažmá a znojemský tým opustili.

Zato už ale trenér Michal Sobota mohl na trávníku přivítat nové tváře.

Mezi ně patří dorostenci Paul, Černý, Konedarev a Jan Gábor, dále Radek Gábor, Grilowitzer, bulharští hráči Boris Malev a Stefan Yonov (ten je mladším bratrem znojemského obránce Todora Yonova), Michal Maroši, Tibor Ostrý, Willman z Bratislavy. A především nová brankářská dvojice – Hrubý z brněnské Bystrce a Zbořil, který do Znojma přišel z druholigové Olomouce.

„V zápase jsme hlavně zkoušeli nové kluky, Židenice taky nebyly kompletní, taková je prostě příprava. Soupeř po čtvrtém gólu v podstatě odpadl, pak už byl hodně odevzdaný,“ zhodnotil utkání trenér Znojma Michal Sobota.

Znojmo nakonec rozstřílelo svého soupeře poměrem 7:0, po dvou gólech zaznamenali Kováč s Konedarevem, po jednom přidali Minarech s Podzemským. Jednu branku si soupeř dal po střele Yonova sám.

Další zápas sehraje znojemské fotbalové áčko už tuto sobotu, a to s rezervou olomoucké Sigmy na jejím hřišti.

První utkání ve znojemském okrese je plánováno s týmem Cukrovaru Hrušovany na hřišti v Šatově. Příznivci fotbalu se na něj mohou přijít podívat ve středu osmnáctého července.

Ani branka


B-tým zajížděl v rámci prvního přípravného zápasu do Hlohovce a sehrál zde utkání dvou rozdílných poločasů.

Trenéři Sobota a Palička postavili na hřiště hráče, kteří se do sestavy nevešli v zápase A-týmu v Židenicích, a rezerva znojemského 1. SC tak hrála poprvé v nové sestavě. Od začátku utkání také chytal brankář Zbořil.

V prvním poločase drželi znojemští hráči se svým soupeřem krok, dokonce si dokázali vytvořit i více brankových příležitostí. Ty ale bohužel zůstaly nevyužity a po poločase se potvrdilo pravidlo „nedáš-dostaneš“.

Domácí tým poprvé překonal brankáře Zbořila v jednašedesáté minutě, v následujících patnácti minutách ale Znojmo na hřišti totálně vyhořelo a soupeř přidal další tři zásahy do černého.

Hlohovec během čtvrthodinky vyškolil Znojemské z produktivity a poslal je domů s výpraskem 4:0.

„Výsledek průběhu zápasu moc neodpovídá, protože jsme byli herně lepší. Na posledních třicet minut jsme pustili do brány patnáctiletého gólmana Yonova, byla to pro něj určitě dobrá zkušenost. Z výsledku si ale těžkou hlavu nedělám, je to jen příprava,“ dodal Sobota.