Domácí celek pod vedením Petra Čihala se před koncem základní části dokázal vyšvihnout na osmé místo, což mu zajistilo účast v play-off. V jeho čtvrfinále narazil na mančaft Ústí nad Labem, který skvadře z města nad řekou Dyjí zatopil hned na začátku série, když Znojmo porazil 5:3 a 6:3.

Jihomoravané tak první březnový pátek vstupovali do třetího utkání se dvěma možnostmi. Buď pro ně sezona skončí, anebo si ji minimálně o chvíli prodlouží. Naneštěstí první varianta byla správná.

Znojmo inkasovalo jako první už ve čtvrté minutě z hole Martina Horna. Po změně stran dlouho branka nepadla, načež od čtyřiatřicáté do devětatřicáté minuty následovaly gólové hody. Nejdříve domácí srovnali Tomášem Světlíkem na 1:1, potom Ústí odskočilo na 2:1 díky Jana Vondruškovi a druhou třetinu uzavřel vyrovnávacím gólem na 2:2 znojemský kapitán Tomáš Kucharič.

Úvod poslední části domácím nevyšel, jelikož hosté se vrátili dvěma góly do vedení. Až v osmapadesáté minutě korigoval skóre na 3:4 pro Jihomoravany Petr Mašek. Laufen však nedokázala do šedesáté minuty vyrovnat a musel se smířit s koncem sezony.

Florbalisty Znojma podpořila největší návštěva fanoušků v letošním ročníku. Do haly v Horním parku přišlo 352 diváků, velkou část z nich tvořili členové fanklubů hokejových Orlů a fotbalistů 1. SC.

Znojmo - Ústí nad Labem 3:4
Třetiny: 0:1, 2:1, 1:2. Branky a nahrávky: 24. Světlík (Bajko), 49. Kucharič (Novák), 58. Mašek (Novák) - 4. Horn (Kolstrunk), 36. Vondruška, 41. Kolstrunk (Fuchsig), 51. Kužel (Hrabě). Vyloučení. 5:2. Využití: 0:0. Rozhodčí: Beránek, Přibyl. Diváci: 352.