Zima ještě pořádně neskončila a znojemský biker Jan Antoš měl už v neděli stát na startu prvního fourcrossového závodu. Měla totiž startovat fourcrossová GoGen Tour, která byla kvůli nepřízni počasí zrušena.

Pravidelný zimní pohár, který se skládá ze čtyř závodů měl odstartovat na sjezdovce v Rusavě.

„Organizátoři závod zrušili kvůli nepřízni počasí. Holt je málo sněhu,“ smutně podotkl znojemský biker Jan Antoš, který se na letošní premiérový start těšil.

„Počasí rozhodlo za nás. Kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám se první závod série přesouvá na třetího února,“ informoval Ondřej Kymla na internetových stránkách organizátorů zimního poháru.

Na jednu stranu se závodníkům dost ulevilo. Loňský ročník totiž neměl se zimním pohárem moc společného. „Jezdili jsme pořád jen na blátě. Nebylo to ono. Když se pohár nejezdí, je všude sněhu. No a když máme vyjet na svah, sníh sleze,“ vystihl nevyzpytatelnost počasí znojemský jezdec.

Závody na sněhu jsou pro jezdce hodně náročné. Závodník musí mít dobrou techniku a neopomenutelnou součástí je i fyzická kondice. „Po skončení sezony jsem si moc odpočinku neužil. Hned jsem se vrhl do trénování, zejména nabírání fyzičky. Proto jsem se také těšil, že konečně sednu na kolo a trochu si zařádím,“ usmál se Antoš.

Jak sám přiznává, nebylo se ani na co připravovat. Pořadatelé doposud neví, jakým způsobem se budou závody jezdit a jak bude vypadat samotná trať. O tom by si měli rozhodnout sami jezdci.

„Buď se pojede formou downhillu, kdy jede závodník sám za sebe a nebo formou fourcrossu. To oni sami neví. Závody se jezdí na sjezdovkách a pořadatelé staví trať až těsně před závodem. Do té doby se na nich normálně lyžuje. Takže je celkem jedno jestli se to pojede jednou formou či druhou. Stejně si to nikdo najezdit nemůže,“ uzavřel Antoš.