„Na závod se chystá necelých třicet jezdců. Je to takový průměr letošní sezony. Všeobecně je fourcross trochu v úpadku. Dokonce byl zrušen i světový pohár. Věřím ale, že zase půjde brzy nahoru,“ pronesl hlavní organizátor celého seriálu Jan Antoš.

Ten bude v závodě plnit nejen roli organizátora, ale i závodníka. Společně Richardem Sýkorou, Michalem Štanclem a Janem Hermanem bude hájit domácí barvy.

„Pro mě osobně je závod spíše zpestřením. Jezdím hlavně downhill, takže na akci se těším, ale nějaké velké cíle nemám,“ dodal sjezdařský specialista Richard Sýkora.

Jedinou skvrnou na kráse zůstává fakt, že dobšický závod bude pravděpodobně posledním ve své několikaleté historii. „Už by se na místě trati měla řešit výstavba domů. Zatím bohužel nemáme jinou alternativu, kam bychom mohli závod přesunout,“ dodal Antoš.

Znojemský fourcross tak přijde o jedno velké lákadlo. „Pamatuji si, když se v Dobšicích jezdil ještě dual. Už tenkrát byla místní trať vyhlášená. Na Moravě není závod, který by se tak dlouho držel na výsluní. Navíc ve Znojmě bylo vždy fantastické zázemí se vším všudy,“ litoval jeden z pravidelných účastníků Moravské fourcrossové ligy Stanislav Michal.

Finálový závod na fourcrossové trati v Dobšicích bude startovat v devět hodin ráno a finišovat by měl okolo čtvrté hodiny odpolední. „Ještě minulý rok jsme to pořádali i s večerní akcí pro všechny závodníky soutěže. Letos to bude jen o závodu. Odjede se, předají se ceny vítězům a tím celá akce skončí,“ vysvětlil Antoš.

FOURCORSS DOBŠICE
Kategorie
– rookie (10– 6 let včetně)
– hobby (od 17 let včetně)

Časový harmonogram
– 09:00–10:30 prezentace a trénink pro registrované závodníky
– 10:30–11:00 trénink se startovním zařízením pro registrované závodníky
– 11:15–11:30 schůzka závodníků, pořadatelů a rozhodčích
– 12:00–13:00 kvalifikace
– 13:30 start 1. kola závodu