Když člověk přijde od haly v Bystřici nad Pernštejnem, kde má národní tým závěrečné soustředění, říká si. Je to soustředění prvotřídních florbalistů nebo nadějných squashistů?

„Na squashovém poli bychom asi neuspěli. Ale je pravda, že squashovou raketu tady máme v ruce docela často. Hrajeme takový turnájek,“ usmíval se kapitán reprezentace Milan Fridrich.

Florbalisté se ale ve volném čase neoddávají pouze hře v prosklené kleci.

„Chodíme taky často do bazénu, vířivky a ještě bychom si měli užít turnaje v bowlingu,“ nastínil Fridrich program reprezentačního soustředění.

Národní tým má podle znojemského rodáka v malém městečku na Vysočině vše potřebné.

„Servis tu je skvělý. Hala je dobrá a zázemí okolo báječné. Vše co potřebujeme, máme v jednom areálu. Navíc i kuchyně je tu výborná,“ pochvaloval si český kapitán.

Během dne mají české florbalové hvězdy nabitý program. Každý den dvě dvouhodinové tréninkové jednotky, mezitím porada, rozbor videa, masáže a povinná návštěva regenerační linky.

„Je to v pohodě, i když masér nám dává pěkně do těla. Atmosféra je tu báječná, všichni si to užíváme. Navíc cvičíme i nový pokřik,“ dodal Fridrich.

Ten bude se svými spoluhráči hájit čest českého florbalu už na začátku prosince. Ve finských Helsinkách totiž startuje osmé Mistrovství světa ve florbale a českým cílem je zisk medaile. Mistrovství světa se bude konat od čtvrtého do jedenáctého prosince.