K florbalu se Fridrich dostal před sedmi lety velkou souhrou náhod.

„V té době jsem hrál v Českých Budějovicích hokej a studoval tam vysokou školu. Zrovna jsem se rozhodoval, zda skončit, či ne. Při jedné cestě domů mi kamarád řekl, že si jdou zahrát pro mě ještě tehdy neznámý florbal. Šel jsem s ním a najednou jsem začal hrát,“ popisuje své začátky Fridrich. „Pak se mě kluci zeptali, jestli si nechci udělat registračku. Já si ji udělal a se skvělou znojemskou partou začal hrát florbal,“ říká teď už bývalý hokejista.

Po ukončení vysoké školy chtěl Fridrich pokračovat ve studiu na FTVS. „Chtěl jsem si udělat školu se specializací na lední hokej, konkrétně na trenéřinu,“ vzpomíná reprezentační útočník.

V Praze ho oslovil bývalý trenér dnešního pražského klubu Bohemians, který mu nabídl hrát extraligu. Fridrich nabídku přijal a šel zkusit něco nového. „S Bohemkou jsem skočil na pár tréninků a rozhodl se, že to zkusím,“ usmívá se Fridrich. V Bohemians působil dvě sezony a pak přišla nabídka do vysněného Tatranu. „To bylo po nějakém akademickém mistrovství. Chvíli jsem se rozmýšlel, ale neměl jsem co ztratit,“ popisuje Fridrich krok dopředu ve své florbalové kariéře. Po domluvě s manažerem Bohemians Praha se přestup uskutečnil.

Cílevědomého florbalistu lákalo hrát play-off či pohár mistrů.

V Tatranu Střešovice se mu hned po jeho příchodu začalo dařit a prosazoval se už od svých prvních zápasů. „Dařit se mi opravdu začalo hned zpočátku, což byl velice důležitý fakt v mém dalším setrvání v Tatranu,“ ohlíží se zpět Fridrich.

Letos přišla i nabídka do reprezentace, kde zaujal místo prvního centra. „Jsem rád, že jsem se konečně do reprezentace dostal. Chtěl bych tam zůstat minimálně pro nadcházející MS. To se koná příští rok v Praze a Ostravě,“ přeje si Fridrich.

Po tom všem, co dokázal, nezapomíná na rodné Znojmo, kde s florbalem začal. V žádném případě se nebrání myšlence znovu si za místní TJ zahrát.

„Je to taková srdeční záležitost. Rád bych si za Znojmo zahrál, ale je to všechno závislé na rodině, práci apod. Každopádně o tom uvažuji a nebráním se tomu,“ uzavřel úspěšný florbalista.