Týmy ve znojemské futsalové soutěži roní slzy. Tedy všechny, kromě jediného. Ty ostatní už dvě kola před koncem nemají o co hrát. Král letošního ročníku je totiž jasný. A je stejný, jako vloni. Je to futsalové družstvo Fan Club HC.

Přestože se letošní ročník futsalu po počátečních tahanicích odehraje, bude to jen soutěž neoficiální. Na začátku se totiž nenašel nikdo, kdo by ji organizoval. Letošní vítěz tak do žádné vyšší soutěže nepostoupí.

„Letos je ročník poprvé neoficiální, ale předtím se deset let hrála oficiální soutěž. Ale stejně z ní nikdo nechtěl postoupit, protože by to pro hráče bylo časově i finančně náročné,“ říká vedoucí nyní již vítězného týmu letošního ročníku Pavel Urbánek.

Podle něj jde především o pohyb v zimních měsících. „Při zápasech pak ale hraje roli i kamarádské hecování, samozřejmě chceme vždycky vyhrát,“ dodává Urbánek.

A to se letos Fan Clubu HC podařilo. Z deseti odehraných zápasů deset vyhrál. I skóre má úctyhodné: čtyřiašedesát branek vstřelil, jen třiadvacet dostal.

„Je to hlavně tím, že jako prakticky stejný mančanft hrají už několik let. A jsou to kluci, kteří se na důležité zápasy sešli vždycky v té své nejsilnější sestavě. A proto to asi takhle zvládli,“ míní s dvaceti vstřelenými góly dosavadní nejlepší střelec letošní soutěže Miroslav Paul z týmu Renokov.

„Určitě budeme chtít odehrát i zbytek soutěže bez ztráty zápasu, ale prohrát můžeme třeba hned v tom příštím. Záleží hodně na tom, jak se při konkrétním zápasu sejdou hráči každého týmu. Ne vždy to totiž vyjde těm nejlepším, někteří hrají i velký fotbal. Určitě nejnepříjemnější soupeř je pro nás Dřevotvar,“ domnívá se Urbánek.

Samotní hráči futsalových týmů nijak speciálně netrénují. „Na tréninky samozřejmě chodí kluci, kteří hrají za fotbalové kluby. Ve futsalu je to jenom o zápasech. Jinak netrénujeme,“ doplňuje vedoucí vítězného týmu.

Právě za něj ale třeba hraje i Mojmír Jaroš.

„Ten je v týmu 1.SC Znojmo a s ním trénuje třeba třikrát týdně. I řada dalších hraje v klubech. Jak říkám: je to amatérská soutěž s profesionálními hráči,“ usmívá se futsalista.

Klíč k úspěchu jeho týmu je podle něj jasný.

„Prakticky stejný tým hraje soutěž sedm let. Futsal je hlavně o taktice a o klidu. A to už máme,“ uzavírá Urbánek.

S tím souhlasí i Paul. „Futsal je setkání s lidmi, se kterými se na velkém hřišti nepotkám. Pro hráče velkého fotbalu je to přes zimu jisté zpestření, ale při zápasech jde určitě každému o výsledek a často nás to stojí nervy. Samotný sport je hodně o taktice, o rotaci míče, o pohybu, o rychlé hře na jeden dotek. Na vyplnění volného času v zimě je to určitě super,“ dodává Paul.