Boj o špici tabulky nepoznal vítěze

ZNOJMO - V neděli na sebe narazily první dva celky znojemské futsalové ligy. O dělbě bodů rozhodl Daniel Kubále

26.11.2007

Hráč Sport Baru Yonov (v modrém dresu) v souboji s kapitánem Fanclubu ŽeleznýmFoto: DENÍK/Martin Andrle

Souboj o první místo v tabulce skončil remízou. Tu včera zařídil zatím vedoucímu týmu znojemské futsalové ligy Fanclubu HC Daniel Kubále dvě minuty před koncem z trestného kopu.

„Prohráli jsme si to vlastní nedisciplinovaností. Kdybychom v závěru nefaulovali, soupeř by nekopal trestný kop a všechno mohlo být úplně jinak,“ ukázal na klíčový okamžik hrající trenér Sport Baru Kruh Jaroslav Gránský.

Tým Sport Baru v začátku letošní sezony výrazně posílil. Do týmu přišly opory třetiligového Znojma. Stoper Todor Yonov a brankář Vlastimil Hrubý. Z Rakouska pak přišel ještě rychlonohý středopolař Kamil Hort.

Utkání o čelo tabulky mělo dva zcela odlišné poločasy. V tom prvním měl více ze hry Fanclub, v tom druhém zase Sport Bar. Utkání bylo od první minuty dost opatrné a na herním projevu obou celků byla znát důležitost zápasu. „Hráli jsme zezadu a čekali na chyby soupeře. To samé hrál soupeř, a možná i proto padlo tak málo branek,“ podotkl trenér Fanclubu Pavel Urbánek.

Ostrého dělovka

První velká šance přišla až v devatenácté minutě, kdy se k míči dostal Tibor Ostrý a dělovkou do protipohybu Hrubého poslal svůj tým do vedení. To uhájil Fanclub až do osmatřicáté minuty, kdy se krásnou střelou ze střední vzdálenosti prezentoval Todor Yonov. Od té doby začal Sport Bar tahat za kratší konec a vytvářel si mnohem více šancí. Vidět byl zejména aktivní Hort.

Ten dal také impuls k druhé brance Sport Baru. Individuálně se prosadil přes obranu Fanclubu a vystřelil. Jeho pokus Bártík vytěsnil k Pasekovi, který až napodruhé poslal Sport Bar do vedení.

Závěr utkání zase vyšel lépe Fanclubu. Obrana Sport Baru se dopustila šestého faulu, po kterém měl Fanclub výhodu trestného kopu.

K míči se postavil Daniel Kubále a tvrdou ranou k tyči stanovil výsledek utkání.

„Bod je pro nás zlatý. Vydřeli jsme si ho a jsme za to rádi,“ stroze, ale výstižně zhodnotil bodový zisk Urbánek.

Jeho sok na lavičce Sport Baru naopak litoval neproměněných šancí. „Dělba bodů je určitě zasloužená. Moc nás ale mrzí neproměněné šance, kterých jsme měli požehnaně. To musíme jednoznačně zlepšit,“ předsevzal si Gránský.

Fanclub i nadále vévodí tabulce a k tomu má ještě zápas k dobru. V něm nastoupí už dnes proti Slze.

Jak šly minuty:

1. Rozhodčí hvizdem do píšťalky zahajuje utkání Sport Baru Kruh s Fanclubem HC.

3. Pozornost brankáře Hrubého testuje Doležal. Hrubý jeho pokus krotí ve své náruči.

4. Na druhé straně fauluje Železný a Yonov si staví míč k trestnému kopu. Jeho jedovatou střelu Bártík vyráží.

7. Další šanci hostů má Kubále. Ten se z velkého úhlu snaží protlačit míč za záda Hrubého, ale brankář Sport Baru kryje reflexivně nohou.

9. Sám na Hrubého se řítí z pravé strany Železný. Volí střelu ke vzdálenější tyči, ale jeho pokusu chybí centimetry.

13. Hort se na polovině soupeře zbavuje dvou protihráčů, dává přihrávku Yonovovi, ale ten střílí pouze do připraveného Bártíka.

19. Ostrý Tibor – 0:1. Železný dostáva míč před soupeřovu bránu. Tělem si ho kryje a přihrává nabíhajícímu Ostrému. Ten střelou do protipohybu brankáře posílá Fanclub do vedení.

25. V posledních vteřinách prvního poločasu se dostává Ostrý k další střele. Tentokrát si Hrubý se situaci ví rady.

27. Dufek se dostává ve skrumáži před brankou Fanclubu k míči, ale netrefuje odkrytou branku.

38. Yonov – 1:1. Za půlící čárou se dostává k míči Todor Yonov. Nenápadná střela končí v brance a je srovnáno.

40. Paseka – 2:1. Agilní Hort se individuálně zbavuje protihráče a střílí. Jeho pokus Bártík vyráží k Pasekovi. Ten na něj vysílá hned druhou střelu, kterou brankář Fanclubu také kryje, ale na další dorážku Paseky je už krátký.

48. Kubále – 2:2. Po šestém faulu Sport Baru střílí Kubále trestný kop. Hrubého prostřeluje a upravuje na konečných 2:2.

50. Rozhodčí ukončuje utkání, které nepoznalo vítěze.

26.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Znojma prohráli na tripu oba zápasy. V Salzburgu i Dornbirnu.

Orlí mantra pro postup do play-off: tři výhry v řadě

V Popicích u Znojma vzniká muzeum Charlese Sealsfielda
7

Znojmo dostalo darem dům Charlese Sealsfielda

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Bezpečně i v noci. V Brně vznikla první učebnice jízdy autem za tmy

Brno /ANKETA/ – Unikátní učebnici zaměřenou na jízdu v noci vytvořili experti z Ústavu soudního inženýrství Vysokého učení technického v Brně. Příručka teď míří do českých autoškol. Poradí řidičům například v tom, jak ve tmě zabránit srážkám s chodci.

Placené parkoviště? Místní budou mít v Mikulově přednost na úkor turistů

Jižní Morava – Největší problém je, že nikdo neví, jak se má systém parkování změnit. Tak reagoval na plánované dopravní změny v Mikulově na Břeclavsku tamní obyvatel Michal Solařík. A není jediný. „Na městském facebooku lidé v diskuzi marně hledají odpovědi,“ prohlásil. Mikulov hodlá pomoci místním. Ty upřednostnili i při parkování v centru Znojma.