Dva dny před Štědrým dnem změřilo ve sportovní hale ve Znojmě síly pět týmů, a to v malém fotbale. Nejlepší z nich byla nakonec Žihadla, tým hokejistů z Moravských Budějovic. I když jen o skóre.

„Tenhle turnaj čítá už dvanáctý ročník, původně proti sobě nastupovaly jen týmy Fanclubu a hokejistů. Postupně se to ale rozrostlo, letos se utkalo pět týmů systémem každý s každým,“ popsal organizaci celého turnaje prezident znojemského hokejového Fanclubu Pavel Urbánek.

Jen o skóre


Na hřišti tak postupně změřili síly členové Fanclubu, florbalisté, basketbalisté, plavci a hokejisté z Moravským Budějovic. Jejich tým s názvem Žihadla nakonec celý mač vyhrál.

„Ale bylo to jen o prsa! V podstatě rozhodl až poslední zápas celého turnaje, kdy Žihadla porazila Fanclub, a my jsme tak skončili o skóre druzí,“ usmíval se smířeně vedoucí týmu florbalistů Jaromír Kovář.

„Takový je sport. My hrajeme tenhle turnaj teprve druhou sezonu, takže v příštích letech určitě zaútočíme na vítězství,“ dodal.

Fanclub pod Urbánkovým vedením skončil až poslední.

„To se neříká, poslední. Skončili jsme hned pátí,“ vtipkoval věčný optimista, které zná celé Znojmo z hokejového stadionu.

Tým plavců se umístil na čtvrté příčce právě před Fanclubem.

„Byl to jediný tým, který jsme dokázali porazit, což mě na jednu stranu mrzí, ale zase na druhou je to pro nás první vítězství během těch pěti let, co se turnaje zúčastňujeme,“ neskrýval radost znojemský plavec Květoslav Svoboda. „Ted už budeme rok od roku podávat lepší a lepší výkony,“ neztrácel navzdory předposlednímu místu víru v lepší zítřky.

Člen vítězného týmu Žihadel Rudolf Cakl si prvenství velmi cenil.

„Určitě nás to potěšilo, vždyť jsme na tom turnaji hráli poprvé, a hned se nám ho podařilo vyhrát!“ jásal Cakl a jedním dechem dodal: „Však se taky oslavy protáhly až do bílého rána…“

Konečné pořadí tak vypadalo následovně: vyhrál tým Žihadel, druzí skončili florbalisté, bronzovou příčku obsadili basketbalisté, pomyslnou bramborovou medaili brali plavci a na pátém místě skončil Fanclub.