Jak jste se k futsalu dostal? Jak dlouho už ho hrajete?
Futsal jsem začal hrát asi někdy ve dvaceti letech. K futsalové lize jsem se dostal přes svého tátu, který pracoval v Dřevotvaru. Právě tým Dřevotvaru hrál okresní futsalovou ligu a já jsem se stal jejich brankářem. V současné době hraji za tým Kamikaze.

Jak zatím hodnotíte letošní sezonu?
Zatím si myslím, že nemůžeme být moc spokojení,proto ji hodnotím velmi negativně. Začátek byl dobrý, když jsme porazili Slzu. Bohužel se nám nepodařilo na úvodní výhru navázat a vinou zranění, a malé účasti hráčů naše výsledky neodpovídají tomu, na co určitě máme.

Letošní ročník je neoficiální. Pociťujete vy, jako hráč, nějaký rozdíl?
Ne, změna není vůbec žádná. Vše zůstalo při starém. I když možná jedna změna nastala. Je mnohem lépe zajištěná organizace. Všechno okolo zápasů je připraveno. Nestalo se, že bychom museli někdy čekat na rozhodčí.

A co říkáte na to, že se letos omezil počet týmů a některé si v tomto roce nezahrají vůbec?
Tím, že je soutěž soukromá, tak je udělaná tak, aby probíhala více v klidu. Aby zápasy nebyly zbytečně moc vyhecované. Pořadatelé chtěli klidný průběh utkání a nechtěli se neustále dohadovat s někým, kdo to psychicky nezvládal.

Koho v letošním ročníku považujete za největšího favorita soutěže?
Je to asi tým Fanclubu. Hrají to z nás asi nejdéle. Mají dobré hráče, brankáře a spoustu zkušeností, což je u futsalu velmi důležité.

Kdo ze soupeřů je pro vás osobně nejnepříjemnější?
Je to asi také tým Fanclubu, protože jsme ho nikdy neporazili. (smích)

Pro všechny je velký rozdíl hrát v hale a ne venku na hřišti. Jak to snášíte vy?
Rozdíl je to určitě velký. Ve futsale je menší balon, jinak se zpracovává, hra je rychlejší a techničtější. Jako doplňkový sport je ale futsal vedle velkého fotbalu skvělý. Pro mě jako brankáře je hra v hale spíš přínosem. Jsem ve větším tempu a mnohem víc si zachytám.

Jaký je váš největší dosavadní úspěch, kterého jste zatím dosáhl?
Za největší futsalový úspěch považuji to, že jsem měl možnost zúčastnit se Slzou v Brně mezinárodního turnaje ve futsale. Měl jsem možnost zahrát si s reprezentací do jednadvaceti let, se kterou jsme remizovali, a pak ještě s výběrem Brna. Ten jsme dokonce porazili.

Nelákalo vás někdy začít se věnovat pouze futsalu?
V tu dobu, když jsem byl na mezinárodním turnaji, mě to lákalo hodně. Dokonce mě oslovil ligový Helas Brno, ale asi by na to nebyl čas vzhledem k práci a taky k velkému fotbalu.