Horší vstup do sezony znojemští florbalisté nepamatují. V nově zrekonstruované městské sportovní hale přihlíželi spanilé jízdě svého soupeře. Pražský SSK Future zvítězil na jihu Moravy vysoko 7:1.

Úvodní duel druhé extraligové sezony nezačal pro znojemské florbalisty vůbec dobře. Po úvodním tlaku domácích převzal otěže pražský celek a už v osmé minutě se dostal díky Freundovi do vedení.

Znojemští ale nepolevili a dál pokračovali v ofenzivním pojetí hry. Byli to však právě oni, kdo v poslední minutě úvodní části znovu inkasoval.

Po změně stran začali pražští Future potvrzovat své postavení mezi extraligovými celky.

Třetí tým loňské sezony začal hrát mnohem aktivněji a odměna se dostavila záhy. Už po třech minutách rozvlnil síť znojemské branky reprezentant Daniel Šebek a s domácími to vypadalo opravdu špatně.

Nakonec museli znojemští lovit míček ze své sítě ještě čtyřikrát. „S nasazením jsem maximálně spokojený. Co ale musíme zlepšit je naše rozehrávka. Při ní jsme snad čtyřikrát nahráli soupeři na gól,“ kroutil nad způsobem zakládání útoku svých svěřenců kouč Znojma Libor Šťasta.

Zato na druhé lavičce byla vidět na všech tvářích velká spokojenost. A ještě aby ne. Díky vysoké výhře 7:1 se Future dostalo do čela extraligové tabulky.

„Chtěli jsme zvítězit, což se nám podařilo. Zaznamenali jsme skvělý vstup do sezony, na kterém budeme chtít jednoznačně stavět,“ prohlásil trenér pražského celku x3m team SSK Future Petr Škramovský.

Znojemští florbalisté sehrají další utkání v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Ta v úvodním utkání nové extraligové sezony přehrála Chodov až v samostatných nájezdech.