Investice přesahující jeden milion euro je rozložena na obě strany státní hranice. Zatímco v tuzemsku bude samotné hřiště, na rakouské straně zůstane zázemí klubu. První míček by měli golfisté odpálit už na podzim příštího roku.

„Projekt byl oficiálně zahájen v pátek minulý týden při Cibulových slavnostech v Laa. Budovat by se mělo začít v září, hotovo má být na podzim příštího roku,“ potvrdila zástupkyně investora pro Českou republiku Martina Komendová.

Osmnáctijamkové hřiště s parem 73, celkovou délkou téměř sedm kilometrů a čtyřmi hektary vodních ploch má uspokojit jak pokročilé hráče, tak i začátečníky. Nejdelší, pětiparová a pět set dvacet metrů dlouhá druhá jamka je dvakrát lomená, naopak nejkratší třípar má jen sto šedesát metrů. Součástí hřiště bude driving range, chipping, pitching a putting green, golfový obchod, restaurace, terasa, šatní skříňky či bezbariérový přístup do všech prostor.

„Golfová hra je inscenací spíše lehkých jamek na začátku hry až po náročné dlouhé jamky ke konci první a uprostřed druhé poloviny. Provedení hřiště musí být výzvou pro dobré hráče, ale rovněž začátečníkům a nejistým golfistům musí umožnit hru bez jakéhokoliv stresu,“ sdělil jednatel společnosti Golf World Laa – Hevlín Christian Muck.

Nově vznikající klub už hráčům nabízí i případné členství. Vstupní poplatek je podle oficiálních webových stránek klubu stanoven na dvanáct set euro, na další jeden tisíc vyjde roční příspěvek. Děti do čtrnácti let mají oba poplatky zdarma, mládež a studenti pak se slevou.
Greenfee je v pracovní dny stanoveno na třicet euro za devět jamek a padesát za celé hřiště. O víkendu jsou pak sazby pětačtyřicet, resp. šedesát euro.

Hřiště Golfworld Laa-Hevlín.