Dlouholetí účastníci závodu tak mají možnost porovnat si svoje výkony z předchozích ročníků, nováčci na trati mohou prověřit svoji fyzickou zdatnost.
„Přihlášení bude probíhat až na místě, a to od jedné hodiny odpoledne.

Start je potom plánován na půl druhou, po vylosování startovních čísel, od prostředního mostku přes Gránický potok,“ přiblížil samotný začátek závodu jeden z jeho pořadatelů Čestmír Vala.

Při prezentaci je pro závodníky nachystaný nejen pitný režim, každý přihlášený navíc může doplnit síly energetickou tyčinkou, kterou dostane od pořadatelů.

Cíl celé trasy je potom umístěn do horní části ulice Gránická, těsně před výjezdem na ulici Dvořákova. Kromě dobrého pocitu z dojezdu do cíle tam na zúčastněné čeká ochutnávka výrobků racionální výživy.

Účast na závodech bývá celkem solidní. „Většinou se na Gránické sedmdesátce sejde tak pětatřicet až padesát startujících závodníků, záleží taky na počasí,“ řekl Vala. Kvůli náročnosti trati připravili pořadatelé několik startovních kategorií, od té dětské až po třídu veteránů. Trať, kterou cyklisté ujedou, měří sice pouhých tři sta osmdesát metrů, ovšem převýšení, které na tak krátké vzdálenosti musí překonat, činí plných sedmdesát metrů. Právě převýšení dalo Gránické sedmdesátce její název.

„Pro vyhodnocení slouží dva parametry. Rozhodující je samozřejmě čas, za který závodník celou trať vyjede. Když se ale stane, že celou trať nezvládne, rozhoduje o jeho konečném pořadí místo, kde se poprvé dotknul země nohou. Ujetou vzdálenost v takovém případě přijde změřit jeden z organizátorů pomocí měřícího kolečka,“ popsal Vala stanovy závodu.

Vyhlášení výsledků je plánováno na přibližně třetí hodinu odpoledne, v nově upravených prostorách restaurace Spálený mlýn. Na vítěze čekají cyklistické doplňky a dárkové balíčky, ale také třeba lékárnička pro cyklisty. Další informace mohou zájemci najít na www.cykloklub.kucera-zn.cz.