„Od nás závodilo devět kluků. Turnaj byl rozdělený na kategorie junior, začátečník a pokročilý. Já jsem nastoupil v kategorii pokročilý do 64 kg. Skončil jsem druhý, když jsem ve finále prohrál na body," přiblížil Radek Kříž.

V kategorii začátečníků skončil ve váze do 64 kg na třetím místě Jakub Pigan a na stejném místě ve váze do 93 kg Pavel Valent. Ostatní začátečníci Stanislav Hlávka, Marek Hladík, Jakub Barůněk a Benjamin Islami skončili v prvním kole. Stejně dopadl i Jakub Nevařil mezi pokročilými. Znojemský klub postavil i jednoho juniora. „Mladý nadějný teprve dvanáctiletý Tomáš Hlávka se představil ve velmi pěkném zápase. Bohužel vypadl v prvním kole. Měl totiž smůlu, že nastoupil k prvnímu utkání s klukem, který to pak celé vyhrál," popsal Kříž.

Grappling je bojový sport podobný judu. „Zápasí se bez úderů. Judo je v kimonu a v grapplingu je člověk jen v trenkách, popřípadě v upnutém tričku, aby nebylo možné soupeře za něco chytnout," vysvětlil Kříž.

Ve stejnou dobu, kdy předváděli znojemští borci svůj um ve Frýdku-Místku, nastoupil ve Vídni k dalšímu zápasu MMA (smíšená bojová umění) Rudolf Kříž bratr Radka. Jednalo se o turnaj, který pořádala organizace WFC.

„Brácha nastoupil ve váze plus 93 kg proti soupeři Astritu Berishovi. Vyhrál v prvním kole ve druhé minutě na škrcení. Porazil soupeře na zem, přešel na škrcení a soupeř se vzdal," dodal Radek Kříž.