Klub sportovní gymnastiky ve Znojmě sbíral další úspěchy na sportovním poli. Celkově si z memoriálu Miloše Homoly, který se konal v sobotu dvacátého října ve Šternberku, přivezl sedm cenných kovů.

Na memoriál se sjela padesátka gymnastů z celé Moravy, kteří byli rozděleni do čtyř skupin. Znojemští gymnasté pod vedením trenéra Jiřího Kostíka staršího nenašli ve svých kategoriích přemožitele.

V kategorii nejmladších žáků se skvělou sestavou prezentoval František Černý, který tak zaslouženě získal kov nejcennější, zlatou medaili. Za ním skončil na druhém místě Šimon Otta ze Vsetína, další znojemský závodník, Jiří Kostík mladší, si vycvičil bronzovou medaili.

Solidní výkon předvedl také další ze Znojemských, Martin Vejchoda, jemuž patřila konečná šestá příčka.

Rovněž v kategorii mladších žáků putovalo zlato na jih Moravy, do Znojma. A to díky skvěle zacvičené sestavě Theodora Špačka, který zaslouženě zvítězil. Stříbrnou příčku obsadil prostějovský Lukáš Koudelka, bronz bral opět závodník Klubu sportovní gymnastiky Znojmo, tentokrát Filip Hanzel.

Memoriál Miloše Homoly měl kromě gymnastiky na programu také závod ve šplhu bez přírazu na pětimetrovém laně, který nesl název O pohár města Šternberka.

Znojemští závodníci startovali v takovém závodě vůbec poprvé, přesto dokázali celou halu a především své soupeře překvapit.

Z celkových třiatřiceti závodníků, kteří se do soutěže zapojili, získalo Znojmo první čtyři místa. Na nejvyšší stupínek se postavil Jiří Kostík mladší, který zvítězil časem 5,66 vteřiny. Stříbrná pozice patřila Františku Černému (6,78 s), bronzovou medaili za šplh bral Filip Hanzel (7,88 s). Za nimi ještě přidal čtvrté místo Theodor Špaček (7,91 s) a jedenáctou příčku obsadil Martin Vejchoda (10,50 s).