Gymnasté si sezonu chválí

Znojmo/ Klub sportovní gymnastiky Znojmo bilancuje letošní rok. Rok, který byl zatím tím nejúspěšnějším v celé osmnáctileté historii znojemského klubu.

Jeho chlapečtí zástupci absolvovali v letošní sezoně třiatřicet závodů, v nichž dokázali vybojovat a na krk si tak pověsit neuvěřitelných sedmdesát medailí.

Nejúspěšnějším ze závodníků byl bezesporu Jiří Kostik, který jich na závodech získal dvacet, z toho dvanáct zlatých, šest stříbrných a dvě bronzové. Mezi další úspěšné znojemské gymnasty se zapsali také František Černý, Michal Duda, Herbert Špaček, Filip Hanzel, Theodor Špaček a Martin Vejchoda.

Mezi děvčaty prokázala špičkové kvality Lidmila Nováková. Závodnice, která věkem spadá ještě do kategorie mladších žákyň, startovala na ligových soutěžích i mezi ženami a rozhodně se za svoje výkony nemusela stydět.

Součet jejích bodů za celý rok přesáhl šest stovek. Na krk si pověsila dvakrát zlato, jednou stříbro a jednou bronz. Za zmínku stojí i její dvanáctá příčka v Českém poháru, kterého se zúčastnilo dvaadevadesát startujících děvčat. Novákové na závodech zdatně asistovaly i další gymnastky znojemského klubu.

Zejména to byla Monika Kulhánková s Marií Černou. Nadějně se rozvíjí talent i u dalších znojemských gymnastek, Veroniky Blažíčkové, Kamily Ilgnerové, Pavly Piringerové, Valerie Komihy a Adély Kostikové.