Během prvního říjnového víkendu byla pozvána Veronika Kubošná na testování Výběru žákyň ČR, kde obsadila čtvrté místo v silových a testech pohyblivosti, a spolu s dalšími děvčaty celé republiky se připravovala na postup do vyššího výkonnostního stupně. Následující víkend patřil klání O Počernickou vázu v Praze-Horních Počernicích, kde naše družstvo obsadilo pátou příčku.

V jednotlivcích ve víceboji pak v mladších žákyních obsadila páté místo Veronika Kubošná, sedmnácté Antonie Vojtěchová a osmatřicáté Marika Nina Kováčová. Ve starších žákyních skončila devatenáctá Karolina Mia Kováčová a jednadvacátá Julie Bedřichová. Mezi juniorkami a ženami se o první příčky podělily závodnice Vítkovic a Prahy. Naše Anna Vojtěchová skončila desátá, Simona Molíková jedenáctá a Veronika Štrosová dvanáctá.

STARŠÍ ZÁVODNICE

Podzimní období je příliš krátké na náročnou přípravu pro mistrovství ČR, proto děvčata využila i další víkend k poměřování sil, k posílení psychické odolnosti a zvýšení koncentrace při předvádění svých sestav v novém prostředí před zraky odborné poroty a diváků.

Sobotní mezinárodní závod Vítkovice Cup v gymnastickém víceboji ve vítkovické hale byl náročný už i samotným rozdělením věkových kategorií, kdy děvčata soupeřila i s o dva až tři roky staršími gymnastkami. Nervozita a zaváhání na bradlech a pád na kladině se nevyplatil Veronice Kubošné, která skončila oficiálně na šestnáctém místě (třetí mezi závodnicemi narozenými roku 2010), polepšila si dvaadvacátá Karolina Mia Kováčová, její o tři roky mladší sestra Marika Nina skončila devětatřicátá. V kategorii závodnic narozených roku 2007 a starších skončila Nella Antonella Smejkal dvanáctá a Veronika Štrosová devatenáctá.

Nedělní startovní listinu rozšířila i naše nejmladší děvčata. Ranní vstávání neodradilo devátou Johanku Náhlíkovou, která se vešla do TOP 10 nejmladších závodnic narozených 2013 a mladších. Své první závody si užila i dvacátá Sofie Němcová, kterou přijeli podpořit do Ostravy kromě rodičů i babička s dědou.

DVĚ PRVENSTVÍ

Zlatou medaili vyhrála Que Anh Nguyen v kategorii dětí narozených mezi lety 2011 až 2012. Skvělou dvanáctou příčku ve stejné kategorii obsadila i Anita Smolíková. Ve skupině žákyň narozených v roce 2010 a mladších skončila na dvaatřicátém postu Adriana Poláčková a jako sedmatřicátá Marika Nina Kováčová.

Další zlatou medaili spolu s pohárem vyhrála Veronika Kubošná, která v kategorii žákyň 2009 a mladších zvítězila s téměř bodovým náskokem před závodnicemi z Olomouce či Prahy.

IVANA KŘÍSTELOVÁ