Co se ve vás po dramatickém víkendu odehrává?
Pocity ze dvou neuvěřitelných zápasů jsou pořád ve mně. Obě střetnutí byla jak na houpačce, i když jsme byli skoro vždy dole, protože jsme většinou prohrávali. Ukázali jsme však obrovskou morální sílu a obě utkání jsme obrátili. Jenže si musíme dát pozor, příště nám něco podobného vyjde už těžko.

Kde se v týmu vzala mentální síla na zvraty?
Není to náhoda. Dřív bývalo spíš zvykem, že jsme právě podobným způsobem zápasy ztráceli. Zlom nastal předsezonním příchodem Milana Fridricha. Z jeho osobnosti sálají zkušenosti, ze kterých čerpá celý tým.

Bral si v důležitých momentech slovo?
Bere si ho po trenérovi skoro v každé přestávce. Každý ho poslouchá a všichni si z jeho slov něco bereme.

Co bude dál?
Znojemští florbalisté mají o víkendu zápasovou pauzu. Počkají si, jak se vyvinou ostatní tři semifinálové série. Po ukončení semifinálových bojů následuje výběr soupeřů pro dvě finálové série. Pokud postoupí Ústí nad Labem, volí první a Znojmo jako druhé. Pokud Severočeši s Havířovem vypadnou, první si vybírá Laufen. Jisté je, že první dvě finálová klání odehraje Znojmo doma 8. a 9. dubna. Pokud sérii na tři vítězné duely vyhraje, zajistí si Superligu, poražení finalisté jdou do baráže s nejhoršími celky nejvyšší soutěže.

V důležitých chvílích při obratech dávali góly znojemští mladíci. Svědčily jim vypjaté chvíle?
Spíš to ve Znojmě nyní vypadá tak, že nás zkušených už v týmu zůstalo jen pár a základ tvoří právě hráči kolem dvaceti let.

Váš tým po dlouhé době prolomil prokletí prvního kola vyřazovací části…
Tři roky jsme z play-off hned vypadli, konečně jsme taky postoupili. Pamatuji si dobře sezonu 2008/2009, ve které jsme vybojovali postup do nejvyšší soutěže. Tehdy to byla paráda a letošek mi ji připomíná.

Podobá se letošní euforie hodně té ze zmiňované sezony?
Ano, tehdy na rozhodující bitvy také chodila našlapaná hala. Nyní to zažíváme znovu a víme, že narvanou halu zažijeme zase příští víkend, už se moc těšíme. Tehdy mi bylo lehce přes dvacet a i když to nyní vnímám jinak, užívám si to úplně stejně.

Soupeř pro finále vzejde z výběru po skončení všech semifinálových sérií. Už ho vyhlížíte?
Vůbec, všechny série jsou zatím 2:2 na zápasy a nic není jasné. Podstatná informace je, že první dva duely hrajeme doma.

Bojíte se, co s vámi čtrnáctidenní herní pauza udělá?
Uvidíme, jak se na nás projeví. Snad nám to neuškodí, zápas je přece jenom něco jiného než trénink.

Cítíte, že Superliga je blízko?
Ano, ale vedou k ní ještě tři výhry. Kousek to k ní stále máme.