Osmibrankový direkt. Znojemští florbalisté nebudou na 24. kolo Tipsport Superligy vzpomínat v dobrém. Na palubovce třetích Vítkovic totiž dokázali skórovat jen jednou a sami schytali osm branek, čímž si zase o něco více zkomplikovali možnost skončit po základní části na desáté příčce a vyhnout se bojům o záchranu.

Znojemský tým se musel obejít bez nejproduktivnějšího hráče Tomáše Kuchariče nebo Jakuba Martinka. Naopak na střídačce se již po zranění objevil brankář Jan Hándl, který ale přenechal místo v brance Jiřímu Skácelíkovi. Ten poprvé kapituloval na začátku osmé minuty. Marek Bräuer dostal přihrávku od Adama Delonga a bez problémů propálil brankáře.

Za dvě minuty už to bylo o dvě branky. Velice agilní Jiří Besta přihrál od mantinelu na střed na Jana Jastřembského a ten překonal Skácelíka. Až poté poprvé zahrozili také hráči Znojma, ale Lukáš Souček byl pozorný a Jakuba Procházku dokázal vychytat.

Naopak domácí byli při chuti a navyšovali své vedení. V šestnácté minutě se trefil Martin Tokoš a na něj v závěru první třetiny navázal Jakub Hubálek. I zde byl Skácelík zcela bez šance zasáhnout. Znojemským se nedařilo, a to ani v nabídnuté přesilové hře, při které byly domácí Vítkovice nebezpečnější. V devětatřicáté minutě přidali domácí pátou branku zásluhou Josefa Rýpara.

V šestačtyřicáté minutě vychytal vítkovický gólman Souček Martina Šindeláře a nadále tak držel čisté konto. O tři minuty později Jastřembský vyhnal Skácelíka na střídačku a uzdravený Hándl do konce střetnutí inkasoval ještě dvakrát. Čestného úspěchu se dočkali nakonec i znojemští hráči.

V jednapadesáté minutě dostal Filip Horák perfektní přihrávku od Petra Slámy a poté pěknou střelou překonal Součka, kterému tak odebral čisté konto. V samotném závěru střetnutí hrálo Znojmo podruhé přesilovku a trenér Jan Šťastník si ještě vyžádal oddechový čas, ale výsledek utkaní už se nezměnil a Znojmo prohrálo vysoko 1:8.

„Výsledek vypadá příliš jednoznačně. Domácí tým hrál soustředěně a zodpovědně. Když soupeř hraje takto dobře,tak bychom k úspěchu potřebovali slabší den brankáře Součka, ale ten měl dobrý den a vylapal ty naše příležitosti,“ uvedl Šťastník.

1. SC TEMPISH Vítkovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:1 (4:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Bräuer (Delong), 11. Jastřembský (Besta), 16. Tokoš (Sladký), 20. Hubálek (Delong), 39. Rýpar (Hájek), 49. Jastřembský (Jankulár), 50. Hájek (Hubálek), 55. Delong (Tokoš) – 51. Horák (Sláma)
Rozhodčí: J. Filipčík – O. Filipčík
Vyloučení: 2:1
Využití: 1:0
Diváků: 123
Střely: 23:14

Vítkovice: Souček – Jankulár, Nehera, Jastřembský – Firda, Hrubý, Sladký – Jan Šebesta, Tokoš, Vilím – Hájek, Rýpar, Bräuer – Hubálek, Delong, Němec – Besta, Řezanina

Znojmo: Skácelík (49. Hándl) – Rada, Horák, Pánek, Virgl – Salava, Palát, Procházka II – Sláma, Číhal, Novák – Juříček, Kriš, Šindelář – Ďuriška, Krejčíř