„Nikde jinde tolik lidí nechodí. V Hrušovanech je to bomba. Hlavně tady závod bereme jako show pro diváky, aby lidi znali tento sport víc a víc," uvedla jedna z hvězd závodu, Pavel Kejmar z Roztok u Prahy. Zrovna on si ale vybral velkou dávku smůly. Zradily ho stroje, na kterých jel. Dvě motorky rozbil a jednu zadřel. „Smůla ke sportu patří. Příště ale přijedu do Hrušovan zase a vezmu si deset motorek," žertoval jezdec.

Loni jel závody mistrovství světa Supermoto a skončil celkově sedmý, což je vůbec nejlepší umístění českého závodníka v historii tohoto šampionátu. Útěchou mu může být, že jeho přítelkyně Němka Janina Würterle zvítězila mezi ženami. Ty ale startovaly jen dvě.

Tři jezdci se při závodech zranili. „Nikdo z nich na tom ale není nijak špatně," hlásil moderátor Jan Kysela z pódia na hrušovanském náměstí. Sám Supermoto jezdil, a tak mohl závody i odborně okomentovat.

Celkového vítěze Tomáše Trávníčka z Vyškova, který na motorce předvedl chladnokrevnou jízdu, nazval psychopatem. „Honza Kvasnička byl jedním z lidí, kteří u nás Supermoto uměli pořádně jezdit a taky jsem ho měl za psychopata," smál se Trávníček.

V Hrušovanech závodil potřetí, loni byl také vítězem. „Nejezdím sem jen vyhrávat, jezdím sem kvůli lidem a skvělé atmosféře, která tady je," uzavřel jezdec, který se letos premiérově účastní mistrovství světa a pohybuje se průběžně kolem dvanáctého místa.