„Máme pestrý florbalový den. Ideální scénář je samozřejmě šest bodů. Muže případná výhra posune hodně blízko play off, naopak junioři ještě o něj mohou zabojovat. Potom už nás čeká mimoflorbalová společenská zábava, " usmívá se trenér Jan Šťastník.

Ten koučuje muže i juniory. V sobotu tedy po duelu seniorského mužstva hned za hodinu vyburcuje mladíky. „Zápasy po sobě jsem už párkrát zažil. Spíš je potřeba hodit za hlavu vždy ten první, který byl třeba emočně náročný. A pak už připravovat druhý tým na další utkání," hlásí Šťastník.

Hlavní tým Znojma Laufen nyní zaujímá páté místo tabulky první ligy. Na druhou příčku ztrácí čtyři body, na play off pak drží dvoubodový náskok. „Letos máme nejvíc zraněných za pět let. Od září je na marodce od dvou do osmi hráčů. Uvědomili si, že sezona může skončit průšvihem. Začali jsme trénovat ve větším objemu a dostavily se výsledky," pochvaluje si kouč.

Junioři chtějí stáhnout rozestup na osmou Mladou Boleslav. Na deváté příčce ztrácejí šest bodů.

Florbalový den končí v pořadí už pátým klubovým večírkem. „Je to taková tradice. Jde o neformální setkání a spíš o večírek než ples. Potkají se rodičů, vedení a hráči," těší se Šťastník.

sobotní program
Muži, 1. liga, 18. kolo: 
10.30: Znojmo Laufen – Spartak Pelhřimov
Junioři, extraliga, 20. kolo: 14.00: Znojmo Laufen – Mladá Boleslav 

Florbalový večírek
Kde: sál Lidového domu
Začátek: 18.00
Vyhlášení nejlepších florbalistů oddílu Znojmo Laufen v jednotlivých kategoriích za rok 2015, následuje hudební produkce dua Giuseppe.