Pro kterou trasu šumavského maratonu jste se rozhodl?
Nakonec jsem nešel ani jednu trasu, protože bylo takové počasí, že se to nedalo. Pršelo, foukal vítr a podmínky byly opravdu velmi špatné.

Začal jste pořádat lekce nordic walkingu ve Znojmě, ale nebyl o to příliš velký zájem. Jak je to nyní?
Už se zájem zlepšil. Nyní mi chodí pravidelně skupinka deseti lidí ve čtvrtek od sedmnácti hodin. Vycházíme od penzionu Jezuitská. Tento čtvrtek půjdeme od staré vodárny, ale kdo přijde na Jezuitskou, bude tam čekat kolegyně a připojí se k nám

Co to je za skupinu těch deseti lidí, jsou to místní nebo turisté?
Jsou to místní lidé, jsou to dámy nad padesát let a jeden muž a jsou to členové Klubu českých turistů. Lekce s nimi jsou příjemné, pobavíme se u nich. Jsou hrozně bezvadní.

Jak ty vaše lekce vypadají?
Chodíme kolem pěti kilometrů. Teď už se to snažíme dělat víc kondičněji. Jdeme rychleji, pomaleji, zkoušíme různé terény. Třeba kamenitý terén je výborný pro trénink koordinace. Po každém ušlém kilometru děláme protažení. Děláme hry ve dvojicích, ve kterých lidé spolu navzájem cvičí. Snažím se, aby každá lekce byla jiná. Vybírám jinou trasu, jiný terén. Teď ve čtvrtek půjdeme na Kraví horu, a to si vyzkoušíme chůzi na asfaltu, při které je technika trochu jiná.

Tento víkend vám závod nevyšel. Co chystáte dál?
Příští víkend zamířím na Ještěd, kde se jede další závod nejprestižnějšího cyklistického seriálu závodů Kolo pro život. Tam je nejdelší trasa padesát šest kilometrů a 2155 m převýšení. Pokusíme se ji zdolat severskou chůzí.

Lekce nordic walkingu
Pondělí – Hnanice bývalá rota: 17:00 – 19:00
Úterý – penzion Jezuitská: 9:00 – 11:00
Středa – Hnanice bývalá rota: 9:00 – 11:00
Čtvrtek – penzion Jezuitská: 17:00 – 19:00

Bližší informace: www.cialfo.cz, tel.607 143 065

ROMANA HOLIŠOVÁ