Po osmi letech se na Vranovskou přehradu vrátilo Mistrovství České republiky v jachtingu a hned ho ovládli znojemští závodníci. Štěrba s Fetterlem za sebou nechali celé startovní pole. Úspěch znojemských jachtařů podtrhuje i druhé místo Vítězslava a Stanislava Ottových.

Samotný závod byl vypsán na pět rozjížděk se třemi koly. Na jeho start se postavilo celkem devět posádek třídy Star. A to nejen z České republiky.
„Díky zájmu zahraničních posádek organizátoři na Vranově uspořádali mistrovství mezinárodního charakteru. Na startovní listině se tak objevily posádky z Rakouska a Polska,“ poukázal na zájem o vranovskou regatu Jiří Fetterle.

Hned první den závodu dala znojemská posádka ve složení Štěrba-Fetterle všem soupeřům jasně najevo, kdo je na Vranově jako doma.
Po třetí rozjížďce jasně dominovala všem statistikám. Na druhém místě se držela rakouská dvojice Höferer–Bernard a třetí byli Poláci Wierzbkki s Krzysztofem.

„Po prvním dni závodu jsme mohli být s naším výkonem plně spokojeni. Naplnili jsme svůj cíl, čímž bylo průběžné první místo,“ vysvětlil spokojený Igor Štěrba.

Další den byly na programu poslední dvě rozjížďky, ale pro určení mistra republiky stačila pouze ta první. Po čtvrté jízdě už bylo jasné, že první znojemskou posádku z trůnu nikdo nesesadí. Na druhém místě dojela další znojemská loď, kterou řídili Vítězslav a Stanislav Ottovi. Bronz si nakonec odvezl brněnský tým.

„Co k tomu říct. Usednout na mistrovský trůn je báječná věc. Ty skvělé pocity umocnil fakt, že jsme mistrovství vyhráli na domácí půdě,“ stroze, ale výstižně okomentoval úspěch domácí posádky Fetterle.

Navíc Štěrba s Fetterlem obsadili i první místo v rámci mezinárodního mistrovství. Za sebou tak nechali jak rakouskou, tak i polskou posádku.