První klání dohrávky devátého kola ztratili 13:14, ve druhém pak remizovali 19:19. „Jsme z toho hodně nešťastní. Hlavně z prvního zápasu. Dlouho jsme vedli, ale nakonec jsme utrpěli prohru,“ smutnil znojemský hrající trenér Jiří Podzemský.

České Budějovice se ziskem tří bodů velmi přiblížily dalšímu utkání o český titul s Brnem, jež už má finále jisté. Druzí Jihočeši mají na třetí Znojmo dvě kola před koncem extraligy pětibodový náskok a k tomu ještě dva zápasy s Prostějovem k dobru. „Úkol splněn. Chtěli jsme vyhrát obě utkání, ale tři body bereme. Teď už Znojmo musí všechno vyhrát, což bude mít těžké,“ povídal českobudějovický stratég Ivo Kracík.

9. kolo extraligy:
Modří Sloni YMCA Znojmo - České Budějovice, KCC Sokol 13:14
Poločas: 9:7. Rozhodčí: Zdeněk Milichovský, Tomáš Voda. Nejlepší střelci: Podzemský Jiří 5, Žák Ivan 3 Ferkovičová Tereza 2 - Krejčí Vlastimil 4, Pešák Petr 3, Klacková Martina 2.
Modří Sloni YMCA Znojmo : České Budějovice, KCC Sokol 19:19
Poločas: 10:9. Rozhodčí: Tomáš Voda, Zdeněk Milichovský. Nejlepší střelci: Nguyen Patrik 5, Žák Ivan 5, Filipovszká Gabriela 3, Žák Jakub 3 - Krejčí Vlastimil 5, Pešák Petr 4, Hurdálková Gabriela 3.

Teoretická šance na finále s účastí Znojma stále existuje. „Nebalíme to. Budějovice čekají ještě těžké zápasy a bylo by hezké, kdyby se rozhodovalo v posledním kole, kdy s nimi hrajeme znovu. Jsem sice zklamaný, na druhou stranu mám ale radost ze spoluhráčů, že předvedli dobrou hru,“ podotkl Podzemský.

V obou duelech se odehrála velmi napínavá podívaná. První klání nabídlo méně košů a po většinu utkání tahalo za delší konec lana Znojmo. Budějovice však nepoložily zbraně a v poslední čtvrtině urvaly výhru. Ve druhém zápase se pak skóre přelévalo z jedné strany na druhou. V dramatické koncovce mohly uspět oba týmy, duel nakonec skončil spravedlivou remízou. „První utkání bylo trochu nervózní, ve druhém se pak hrál velmi pěkný korfbal,“ popsal Kracík.

Extraliga pokračuje už další víkend, kdy je na programu kompletní jedenácté kolo.