Na začátku prosince jim s přechodem do třetího stupně Protiepidemického systému (PES) svitla naděje. Jakub Šigut s kolegy z běžeckého klubu Rabbits Znojmo doufal, že alespoň jeden závod nové sezony Znojemského běžeckého pohár (ZBP) uspořádá. S přípravou na jubilejní čtyřicátý ročník Vánočního běhu Elektrokov Znojmo sportovci nepolevili ani nyní, kdy chce vláda kvůli covidu opět zpřísnit opatření.

Fotbalisté 1. SC Znojmo zatím pilují formu individuálně. Trénovat společně nesmějí.
Znojemští fotbalisté podlehli v ofenzivní partii Vyškovu

Pokud vláda rozhodne v pondělí o přechodu do čtvrtého stupně PES, akci zruší. „Jsme nachystaní, máme ceny, medaile, svařák, občerstvení, ale nevíme, co oznámí a zakážou. Vůbec jsme nepočítali s variantou, že do konce roku bychom spadly do horší varianty,“ zněl rozpačitě Šigut.

Členové Rabbits Znojmo neuvažovali ani o přesunu akce na dřívější či pozdější termín. „Chceme držet tradici 25. prosince. Je to jubilejní čtyřicátý ročník. Už tak jsme ho dost osekali. Ovlivňuje to nás, i sponzory. Nachystat medaile, diplomy, startovní čísla, zamluvit časomíru. Na termíny je vázána spousta lidí,“ pokračoval Jakub Šigut.

Fotbalisté Přímětic drží v krajské I. B třídě skupině B páté místo v tabulce.
Fotbalisté Přímětic překvapili na podzim sami sebe dobrou formou

Vánoční běh omezil s kolegy pouze na jednu trasu. „Poběží se dlouhá, původní, desetikilometrová trať. Zrušili jsme závod na pět kilometrů i dětské klání. Místo desáté hodiny dopolední odstartujeme po desetiminutových vlnách už v devět,“ přiblížil organizátor.

Běžci se musí zaregistrovat online na webu rabbitsznojmo.cz, kde zadají, v jaké vlně poběží. Startovné 150 korun zaplatí až na místě. Účast potvrdili i spoluzakladatelé Vánočního běhu. „Dorazit chce legenda znojemského běhání Rostislav Vala. Přijdou se ukázat i matadoři Karel Chmelíř či Luboš Štola,“ vypočetl Šigut.

Běhání ve Znojmě (ilustrační foto).
Florbalisté TJ sportovali pro dobrou věc. Naběhali více než šest tisíc kilometrů

Loňský devětatřicátý ročník ovládl Vojtěch Čabala časem 36:41, mezi ženami uběhla nejrychleji desetikilometrovou trasu Nikola Procházková za 43:58.

Oddíl Rabbits řeší mimo pořádání Vánočního běhu i celkový průběh Znojemského běžeckého poháru. „Toto měl být třetí závod, avšak vypadá, že bude možná první. Předcházející klání jsme museli přesunout. Vůbec nevíme, jak to s pohárem letos a příští rok bude,“ uzavřel Jakub Šigut.