V sobotu přivítalo Znojmo před svými fanoušky favorizované Bohemians Praha a v první třetině předvedli hráči Laufenu neuvěřitelnou brankovou smršť. Po brankách Adama Krejčího, Jana Nováka, Filipa Dabergera a Josefa Fišera vedli nad svým ambiciozním soupeřem rozdílem třídy 4:1.

Na začátku druhé třetiny vedli Znojemští i o čtyři branky, jenže hosté ještě do poloviny zápasu snížili na rozdíl dvou branek, i když Znojmo druhým gólem Dabergera opět odskočilo. Třetí část duelu patřila pouze hostům a ti čtyřmi přesnými trefami otočili zápas a do Prahy si odvezli tři body. „Půlku zápasu jsme byli lepší a skóre 5:1 odpovídalo obrazu hry. Poté nás zkušený soupeř vytrestal jako paní učitelka zlobivého školáka," řekl kouč Jan Šťastník.

O den později se na znojemském stadionu představil další pražský celek, Sparta Praha, a i ten byl před zápasem jasným favoritem. Znojemští přesto soupeři úspěšně vzdorovali a všechny tři třetiny skončily remízami. Poslední kolo základní části tak dospělo až do samostatných nájezdů. Zde se prosadili dva domácí a jediný hostující hráč. Z čehož vyplynuly dva body pro Znojmo a povzbuzující psychická vzpruha před boji o záchranu.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – ACEMA Sparta Praha 5:4sn
(1:1, 2:2, 1:1 – 0:0 – 2:1)

Branky: 27. + nájezd Daberger, 7. Rakušan, 32. Šindelář, 50. Ďuriška, N Filip Daberger – 30.. 60. Čáp, 16. Špalek, 26. Jakob.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FbŠ Bohemians DDM Praha 7 6:8
(4:1, 2:3, 0:4)

Branky: 13., 37. Daberger, 3. Krejčí, 5. Novák, 16. Fišer, 23. Mašek – 31., 59. Dobisík, 39., 47. Mandík, 9. Teslík, 26. Krebner, 46. Cabejšek, 56. Krbec.

Znojmo: Kochan (Hándl) – Částek, Hlávka, Fišer, Krejčí, Křemeček – Sedláček, Frank, Novák, Dvořák, Ďuriška, Mašek, Rakušan, Šindelář, Daberger.