První utkání bylo nesmírně vyrovnané. Úvod sady patřil jednoznačně znojemským volejbalistkám. Ty se dostaly do vedení 17:14, ale pak z ničeho nic přestaly hrát a soupeř první set otočil ve svůj prospěch.

Domácí havlíčkobrodské volejbalistky byly najednou jako pokropené živou vodou. Dařilo se jim vše. I ve druhém setu nakonec byly úspěšnější domácí.
„Nebyli jsme vůbec důrazní v útoku a strašně nepozorní v obraně. Proto jsme do třetího setu udělali nějaké změny. Do hry jsme dali smečařku A-týmu Michaelu Kubíkovou, která je věkem stále ještě juniorka,“ hledal příčiny porážky v prvních dvou hrách trenér Znojma Mario Zelený. Střídání se nakonec ukázalo jako klíčové. Třetí set znojemské hráčky vyhrály a domácí se položili.

Nakonec i další dvě sady ovládl jihomoravský celek a otočil tak vývoj utkání.

Odveta se pak změnila ve spanilou jízdu Znojemských. Hráčky PSK Přímětice domácím volejbalistkám nic nedovolily a s přehledem vyhrály 3:0 na sety.
„Zase se potvrdilo, že ve druhém zápase hrajeme mnohem lépe, než v tom prvním. Holky dobře a rychle kombinovaly, což soupeř nedokázal ubránit. Kéž bychom takto hráli vždy už od začátku,“ vrátil se k druhému zápasu Zelený.

Juniorky jsou s devatenácti body průběžně na prvním místě prvoligové tabulky. Druhá je Zruč nad Sázavou a třetí Havlíčkův Brod.
Všechny tři týmy mají shodný bodový zisk.