Znojmo jako nováček extraligy určitě v letošním ročníku ostudu neudělalo. I když utkání proti Vítkovicím by Znojemští nejradši z extraligových statistik vymazali. Na konci listopadu odjížděli z Vítkovic s výpraskem 19:2.

Teď je ale už čeká závěr sezony, ve kterém budou bojovat o udržení v extralize.

A už dnes si na ně brousí zuby právě noční můra Znojemských – vedoucí tým aktuální extraligové tabulky 1.SC WOOW Vítkovice. Zápas začne ve sportovní hale v sobotu o půl osmé večer.

Pokud by ale znojemští florbalisté zůstali v tabulce na nynější předposlední příčce, změřili by na začátku play-down, neboli části o udržení, své síly s pražskou Spartou. Přestože ta vyšla z posledního lednového vzájemného měření sil vítězně, v listopadu ji Znojemští dokázali porazit vysoko 6:2.

Týmové plány na poslední zápasy poodkryl kapitán TJ VHS Znojmo David Mahr.

Blíží se závěrečné boje. Jaká je nálada v kabině?

Minulý rok jsme se těšili na play-off, letos nás čeká play-down. Určitě teď bude každý zápas jinak vyhrocený a v každém zápase se bude hrát o vše. Tvrdě se na závěrečné boje připravujeme a zároveň těšíme.

V závěru jste porazili Havířov, což vás asi psychicky hodně zvedlo, že?

Po zápase spadl každému velký kámen ze srdce, protože těch proher bylo za sebou už hodně. Navíc jsme radost z vítězství chtěli dopřát i fanouškům, kteří od nás čekali výhru proti Spartě, tak jsme jim to tak nějak dlužili. Tímto bych jim chtěl poděkovat za přízeň v celé sezoně a pozvat je na zbývající domácí utkání.

V aktuální pozici budete začínat play-down na hřišti Sparty. Co to pro vás znamená?

Minulý rok jsme na hřišti Sparty oslavovali postup do Fortuna extraligy. Navíc máme skvělé fanoušky, kteří nám minulý rok v Praze vytvořili prakticky domácí prostředí. Takže bych až tolik neřešil, jestli je výhoda začít doma nebo na Spartě.

Vypadá to, jakoby vám byla Sparta souzená. Loni finále, letos o udržení. Jaký vidíte scénář souboje a co bude v zápasech rozhodovat?

Asi je to osud. Do scénáře se raději koukat nebudu, prostě budeme muset Spartu třikrát porazit a tím rozhodnout sérii ve svůj prospěch.

O co se budete moci jako tým opřít a na co se spolehnout?

Budeme se moci spolehnout jeden na druhého a potáhneme-li za jeden provaz, mohli bychom slavit úspěch. A tím splnit náš letošní cíl, čímž bylo alespoň setrvání ve Fortuna extralize.