Výběr třináctiletých a čtrnátiletých hráčů a hráček se jel do Kolína poprat o metu nejvyšší.

Všechna tři utkání Znojmo zvládlo a mohlo se radovat z mistrovského titulu.

Starší žáci ze ZŠ JUDr. Josefa Mareše se probojovali do finálového turnaje bez jediné porážky. Za celý rok nepoznali žáci hořkost porážky a nejinak tomu bylo i ve finále.

Jediným soupeřem, který mohl ohrozit naděje znojemského družstva, byl domácí VKC Kolín.

Se stejným soupeřem se utkali o titul i dorostenci, ale neúspěšně. Dospělí pak Kolín porazili. Radovali se ze třetího místa.

I s tímto soupeřem si Znojmo poradilo. První poločas skončil remízou 3:3 a sliboval tak zajímavý souboj ve druhém dějství. Do toho ale Znojemští nastoupili ve velkém stylu. Během prvních pěti minut dali soupeři tři koše a své vítězství si pohlídali.

„Poslední rozhodující zápas proti Kolínu byl asi nejtěžší. Pět hráčů z Kolína bylo ve Znojmě na soustředění reprezentace a byli s námi i na světovém poháru v Holandsku. Tudíž naše hráče dobře znali,“ uvedla trenérka Znojma Lenka Dančová.

V ostatních zápasech si Znojmo se soupeři hladce poradilo. Nejdříve jednoznačně porazilo KC Šenov 15:2 a poté si poradilo i s TKC Děčín 13:2.

Je vidět, že souboje mezi Znojmem a Kolínem jen tak neskončí. I v budoucnu se můžeme těšit na souboje právě těchto týmů.