Korfbalový tým Modrých slonů včera odcestoval do holandského Zaanstadu, kde se zúčastní finálové skupiny korfbalové Ligy mistrů. Společně s týmem odjela na největší klubovou akci na světě i Lucie Šebelová.

Jak se vůbec na jeden z vrcholů letošní sezony těšíte?
Na Ligu mistrů se stejně jako zbytek týmu moc těším. Bude to něco jiného, než na co jsme v naší lize zvyklí. Zúčastní se nejlepší týmy z celé Evropy, všichni se budou snažit o nejlepší výsledek a já věřím, že i my do tohoto turnaje dáme vše.

Do Holandska nejede v plné síle. Jak to vnímáte?
Naše sestava na Europa Cup není ideální, protože nám budou scházet dva důležití hráči. Tyto změny zamíchaly s naší sestavou, přesto se ale v našem týmu najdou hráči, kteří doplní sestavu a odvedou dobrý výkon.

Takováto akce bude vaše první?
První akce to nebude. Už mám za sebou řadu podobných turnajů. Dokonce jsem si zahrála i na jednom z předešlých ročníků Ligy mistrů.

Co vůbec od holandského turnaje očekáváte?
Chtěla bych, abychom na turnaji předvedli co nejlepší korfbal, aby nás hra těšila a abychom všechnu naši snahu mohli zúročit. Určitě počítám s tím, že mi turnaj přidá řadu zkušeností i zážitků.

Budete hrát zejména bez opory Zuzany Spěšné. Jak moc citelná je její absence?
Je pravda, že Zuzka mi v sestavě dost chybí. Je to velmi dobrá hráčka, která má výbornou střelbu i nahrávky. Hrajeme spolu už delší dobu, takže jsme si na sebe zvykly, víme, jak si máme nahrát i jak se pohybovat. Bude to bez ní těžké, ale věřím, že to zvládneme. Už kvůli ní samotné.

V kádru máte naopak několik dorostenců. Není jejich start na takové akci předčasný?
Určitě ne. Takové turnaje s sebou nesou spoustu zkušeností, které jsou k nezaplacení. Hráči si budou moci zahrát proti jiným soupeřům, než byli dosud zvyklí a myslím, že jim to jen pomůže. Všichni dorostenečtí hráči jsou skvělými korfbalisty a věřím, že nám na turnaji nemalou měrou pomohou.

V Holandsku je korfbal velmi populární a dá se očekávat na utkáních velká návštěva. Nemáte z toho strach?
Návštěvnost v Holandsku je neuvěřitelná. Většinou bývá zaplněná celá hala. Na mě to působí velmi pozitivně, mám z toho vždy dobrý pocit. Je příjemné, když vidíte, jak lidé fandí a povzbuzují. Mně osobně se to líbí.

V extralize pořád vyhráváte. Zvládnete psychicky fakt, že budete třeba prohrávat?
Europa Cup je turnajem mistrů, takže zde budou zastoupeny jen nejlepší týmy evropských zemí. Očekáváme to těžké, ale myslím si, že hráči dobře vědí, kdo proti nim bude hrát. Pokud prohrajeme, nebude to taková ostuda a určitě se z toho nezhroutíme. Přece někdy i prohrát s nejlepším je úspěch.

Už jste si zvykli na nové pravidlo shot-clok. Na Europa Cup se podle něj hrát nebude. Je to pro vás nevýhoda, že?
Zřejmě ano. Pravidlo shot-clock je pro nás výhodou hlavně v obraně. Ubránit útok, který trvá pětadvacet vteřin je lepší a i snazší. Na turnaji se s tím budeme muset poprat.

Jakou medaili byste si ráda na krk pověsila?
Samozřejmě zlatou, ale naše cíle jsou trošku reálnější. Pokud bychom se umístili na třetím místě a měli bronz, byl by to veliký úspěch. Budeme se o to moc snažit.