Los dorostenecké korfbalové extraligy svedl o víkendu proti sobě první a druhý celek tabulky. Lídr extraligových tabulek Znojmo přivítalo na své palubovce České Budějovice. V obou utkáních dokázali Modří sloni zvítězit a upevnit si tak první příčku v tabulce.

V prvním utkání sice Znojmo ze začátku prohrávalo, ale díky disciplinované hře se dokázalo do konce prvního poločasu ujmout vedení 8:3. Nakonec Jihomoravané zvítězili 14:6.

„Velkou zásluhu na první výhře měl Luboš Chlumský, který několikrát dokázal vystihnout přihrávku soupeře a narušit tak jeho útok. Naopak v útoku se střelecky dařilo Ivanu Žákovi,“ vystihl individuální výkony svých svěřenců asistent trenéra Martin Žák.

Druhý zápas byl zcela odlišný. Po prvním poločase vedli hosté 8:7 a znojemští hráči věděli, že je nečeká nic lehkého. Dlouho se nemohli na České Budějovice dotáhnout.

To se jim podařilo až v poslední pětiminutovce, když soupeře svou aktivní hrou zatlačili do rohu. Nakonec se Znojemským podařilo otočit zápas ve svůj prospěch a zvítězit poměrem 16:13.

„Cením si momentu, kdy tým začal tahat za jeden provaz a dokázal utkání otočit. Na druhou stranu nemůžu opomenout fakt, že jsme často laxně přistupovali k přihrávkám. Jestli chceme skončit lépe jak loni, musíme to zlepšit,“ mírně zvýšil hlas trenér A – týmu Žák.

Totiž ani v dorostenecké kategorii se netají Znojmo tím, že by rádo získalo mistrovský titul. Ještě je čeká poslední utkání v Moravské Třebové a pak finálový den, který se tentokrát přesunul do Prostějova.

„Chceme zaútočit na titul mistra ligy. Už se nám to delší dobu nepodařilo a teď to máme dobře rozjeté. Jakmile se dáme všichni zdravotně do pořádku a budeme kompletní, máme na to,“ burcoval znojemskou šatnu kapitán Ivan Žák.