Nebýt Znojma, nemohla by Česká republika snad ani hrát mistrovství světa v korfbalu. Ze šestnácti reprezentantů jich je hned šest ze Znojma. Už dnes poprvé poměří své síly se světovou špičkou na mistrovství světa, které začíná v Brně.

Šestici znojemských hráčů pozval do reprezentace její trenér Radek Honzíček. „Ve Znojmě je výborná generace hráčů a hráček. Svými kvalitními výkony si o reprezentaci řekli,“ tvrdí kouč.

Početná znojemská skupina se od ostatních reprezentantů neseparuje. „Působí tady všichni dohromady jako jedna parta. A na tom zakládáme celou naši hru. S reprezentačním týmem myslíme vysoko. I fanoušci od nás očekávají úspěch. Hrát budeme navíc před domácím publikem, a tak chceme získat medaili,“ uzavřel reprezentační trenér.

Kouče znojemských korfbalistů tak početné zastoupení jeho svěřenců v reprezentaci těší. „Mít v reprezentaci z šestnácti hráčů šest, to je přeci skvělé. Zároveň to je pro mě závazek do sezony. Čeká se od nás úspěch,“ potvrdil Martin Žák.

Někteří znojemští korfbalisté jsou již ubytovaní v jednom z brněnských hotelů. „Po celé mistrovství budu bydlet v Brně. Ještě předevčírem jsem si tu připadala jako na dovolené, už ale začínám vstřebávat atmosféru mistrovství světa. Vymýšleli jsme pokřiky a hudbu, na kterou budeme nastupovat,“ svěřila se znojemská hráčka a česká reprezentantka Zuzana Spěšná.

Na posledním světovém šampionátu skončil český výběr třetí. Minimálně bronzovou medaili by si domů opět ráda dovezla i Spěšná. „Zisk bronzu na loňském mistrovství světa je mým největším úspěchem. Byl to neopakovatelný zážitek, a kdyby se nám podařilo stoupnout si na bednu i doma, nevím, co lepšího by nás mohlo potkat. Snad jen zisk stříbra,“ pousmála se.

„Na zápasy budu dojíždět po práci. Mrzí mě, že jsem nedostal dovolenou, nestihnu ani nasát atmosféru mistrovství,“ řekl další ze znojemských reprezentantů Jan Malačka.

Fanoušci korfbalu budou moci vidět znojemské hráče i v televizi. A to v případě, že se česká reprezentace dostane do semifinále. V takovém případě je uvidí hned dvakrát. Poprvé v semifinále a posléze ve finále, nebo v boji o třetí místo.