Korfbalisté zvládli roli lídra tabulky, když doma dokázali dvakrát porazit třetí České Budějovice. Nejdříve vyhráli těsně 18:16, v odvetě pak ukázali svou sílu a jihočeský celek zdolali 13:8.

Modří sloni dokázali ve vypjatém prvním utkání potvrdit svou aktuální formu a vyrovnané utkání přetavit v důležité vítězství.
„Nebyl to zrovna lehký zápas, ale věřili jsme si a nepřipouštěli si, že bychom mohli prohrát. Další věcí je, že Českým Budějovicím tam spadlo snad úplně všechno,“ přiznala znojemská hráčka Klára Zábojová.

Přitom cíl domácích korfbalistů byl jasný. „Chceme zase usednout na mistrovský trůn. Tomu bude odpovídat i naše hra. Doma prostě musíme vyhrát a zajistit si tak dobrou výchozí pozici pro semifinále,“ prohlásil už před utkáním znojemský trenér Martin Žák.

Druhé utkání už bylo jasnou devízou znojemských hráčů. Českým Budějovicím odešla střelba a navíc se jim v závěru utkání zranil klíčový hráč. Toho Znojmo dokonale využilo a zaslouženě zvítězilo rozdílem pěti bodů 13:8.

„Ukázala se naše síla. Náš soupeř už nedokázal tak produktivně skórovat a působil dost odevzdaně,“ popsala své dojmy z odvety Zábojová.

První v tabulce

Znojmo je tak v extraligové tabulce bezkonkurenčně první. Zbývá mu už odehrát pouze poslední kolo letošního ročníku na půdě poslední Moravské Třebové. „Mají tam údajně extrémně malou halu, tak uvidíme, jak se s tím popereme. Měli bychom tam jednoznačně vyhrát a soustředit se na semifinále,“ prohlásila Zábojová.

V semifinále tak Znojmo narazí na jednoho z dvojice Kolín – České Budějovice. Kdo z této dvojice prověří jihomoravský celek, bude jasné až po posledním odehraném kole. Každopádně Modří sloni půjdou do vyřazovacích bojů jako jednoznační favorité.

„Budeme chtít využít domácího prostředí a v semifinále uspět. Pak už jen zvládnout finále a budeme spokojení,“ pousmál se Žák.
Finále je na programu čtrnáctého května v Prostějově.