Český reprezentant má za sebou se znojemským týmem první domácí zápasy. V nich Znojmo prohrálo s Českými Budějovicemi vždy o koš.

Jak hodnotíte poslední dva zápasy?
Ze hry jsem měl dobrý pocit. Myslím si, že jsme určitě nepředvedli špatný výkon. Dařilo se nám plnit cíle, které jsme si stanovili před zápasem. Problém však byl v úspěšnosti střelby. Tolik vyložených šancí, které jsme měli, a nedokázali proměnit, to jsem snad ještě neviděl.

Není trochu kruté prohrát dvakrát o jediný koš?
Určitě je to horší, než kdybychom prohráli třeba o deset. Když nad tím přemýšlím, tak poslední čtyři zápasy, co jsme nezvládli, jsme prohráli právě o koš. Ke konci minulé sezony v semifinále s Kolínem a teď s Budějovicemi. Asi už bychom to mohli prolomit.

Druhý zápas jste prohráli v prodloužení…
Prodloužení nebylo moc dlouhé. Začínali jsme útočit, takže v případě, že bychom v prvním útoku skórovali, měly by Budějovice ještě šanci na odpověď. Bohužel se nám nepodařila vypracovat žádná slibná šance. Po nepřesné střele získal soupeř míč a po zaváhání jednoho z našich obránců skóroval.

Jak jste zatím spokojený s vaším vstupem do soutěže?
Zatím je to padesát na padesát. Líbí se mi ale naše hra. Doufám, že se líbí i divákům na tribunách, kterým bych chtěl tímto poděkovat za skvělou podporu při domácích utkáních. Je ale ještě brzo na to, něco hodnotit. Do konce zbývá stále hodně dlouhá doba. Myslím, že s postupem do play off nebudeme mít problém. Každopádně, vždy je co zlepšovat.

S jakým cílem šli Modří sloni do letošního ročníku extraligy?
Jako každý rok. Jedině s tím nejvyšším, vyhrát titul mistra republiky. Dva roky po sobě jsme nezvládli semifinále. Doufám, že už se nám na něj podaří letos dobře připravit a konečně se popereme o zlato ve finále.

Co vás čeká v letošní sezoně kromě klubových povinností?
O víkendu jedeme s několika spoluhráči na poslední soustředění před světovým šampionátem v Číně. V nejužším kádru reprezentace z našeho týmu jsou Jirka Podzemský, Petr Malačka a Klára Zábojová. Jako náhradníci jsme pak připraveni já a Zuzana Malačková.

V příštím kole vás čeká Kolín. Bude se konat nějaká vendeta za loňské semifinále?
To každopádně. Máme jim co vracet. S Kolínem to jsou většinou pěkná a vyrovnaná utkání. Teď jen věřím, že to bude se šťastným koncem pro nás.