I když tuzemská reprezentace přivezla z Belgie sedmé místo, brali všichni její členové účast na ME jako vzpruhu. „Znamenalo to pro mě hodně, jelikož jsem vůbec poprvé nastoupil za dospělou reprezentaci,“ objasnil Toufar.

Fotbalisté 1. SC Znojmo remizovali v posledním zápase podzimu na hřišti Olomouce B 3:3 (1:3).
Znojemští fotbalisté urvali na béčku Olomouce bod

Na palubovce v Antverpách nastoupil ke třem utkáním, v nichž vstřelil dva koše. „Pokud mám vypíchnout jeden moment, tak pro mě bylo emotivní, když jsem stál v základní sestavě a mohl zpívat českou hymnu,“ líčil znojemský korfbalista.

Nový hráč

Nejen jeho spoluhráč z týmu Modrých slonů Znojmo, Patrik Nguyen, dal do přípravy na šampionát spoustu času. „Po roce jsme se dostávali do zápasového tempa. Jak kdybych měl hrát poprvé, přitom jsem si vše pamatoval,“ vyprávěl Nguyen.

Rodák z města nad řekou Dyjí oblékl český dres na ME čtyřikrát a míč prohodil obroučkou ve stejném počtu případů. „Celé mistrovství nás prováděla střelecká mizérie. Úspěšnost byla oproti předchozím ročníkům dost nízká. V zápase s Německem jsme věděli, že můžeme hrát o medaile. Stáhli jsme to na dva koše, chtěli jsme smůlu prolomit, bohužel se nezadařilo,“ vzpomněl hráč jihomoravského celku.

Znojemští hokejisté mají nového trenéra. Orly povede Kanaďan Glen Hanlon.
Otevřená pusa i úžas. Hanlon nás posune, shodují se Orli

Místo konání v zemi Valonů a Vlámů znamenalo pro oba znojemské korfbalisty setkání s odlišnou fanouškovskou kulturou. Pořádající Belgie totiž sousedí se zemí původů korfbalu, Nizozemskem. „V obou zemích panuje na zápasech odlišná atmosféra. Mohu to porovnat, protože jsem byl i na zápasech v Holandsku. Belgičtí fanoušci mi přišli výrazně oddanější oproti Nizozemcům,“ srovnával Nguyen.

Dlouhá chvíle

Během více než tisíc kilometrů dlouhé pouti do Antverp absolvovali členové reprezentace trénink v kuriózním prostředí. „V polovině cesty jsme na dálnici narazili na kolonu, kterou způsobila autonehoda,“ vysvětlil Toufar.

Stolní tenistky Moravského Krumlova zažily premiéru v Lize mistrů. Postavily se domácímu Linci, francouzskému Saint Denis a polskému Tarnobrzegu.
Stolní tenistky Moravského Krumlova mají za sebou premiéru v Lize mistrů

Češi zužitkovali dvouhodinové čekání efektivně. „Chtěli jsem si zkrátit dlouhou chvíli a zabavit se. Vystoupili jsme z aut a uprostřed dálnice jsme si házeli míči. Dle pohledů z ostatních vozidel jsme tím bavili velký počet lidí,“ shrnul Nguyen.