Korfbalisté se posunuli do čela extraligové tabulky. To když si v letošní domácí premiéře poradili s Českými Budějovicemi. Nejdříve je porazili 22:13, v odvetě pak 23:20.

První zápas začal ve vysokém tempu. Znojemští hráči se dokázali prosazovat už od samotného začátku a hned zkraje utkání si vytvořili celkem slibný náskok.

Po deseti minutách Modří sloni vedli už 6:2 a v tu chvíli si hosté z Českých Budějovic vzali oddechový čas. Ten jim pomohl zlepšit útočnou fázi, ale na rozjetý znojemský expres to nestačilo. První poločas skončil vysokou výhrou Znojma v poměru 17:9.

Kdo by čekal, že se bude druhá polovina utkání odehrávat ve stejném duchu jako ta první, byl na omylu. Fyzicky náročná úvodní část si nutně vybrala svou daň.

Hra se zpomalila a na mnoha hráčích bylo vidět vyčerpání. Nakonec ale Znojemští dotáhli zápas do zdárného konce a svého soupeře porazili rozdílem třídy, když mu nastříleli dvaadvacet košů. Hosté se prosadili pouze třináctkrát.

„Skvěle nám vyšel úvod utkání. Nepodařilo se nám ale dobře zvolit tempo. Přepálili jsme začátek, což si vybralo svou daň. To ale nemění nic na tom, že sedmnáct košů za poločas je vynikajícím výsledkem,“ zhodnotil první utkání trenér Znojma Martin Žák.

Druhý duel už tak jednoznačný nebyl. Lépe do něj vstoupili hosté, kteří se hned v úvodu dostali do tříbodového vedení. Do konce prvního poločasu ale Znojmo otočilo zápas ve svůj prospěch, a to zejména díky zranění českobudějovického špílmachra Kracíka.

Vstup do druhé půle Znojmu vyšel na výbornou. Vytvořilo si dostatečný náskok, který byl v závěru rozhodující. I přes drtivý tlak hostů si jihomoravský celek došel pro vítězství i ve druhém zápase.

„Jsme rádi za tři body. Pomohly nám dostat se do čela tabulky a zvednout si sebevědomí před startem Ligy mistrů,“ vrátil se k víkendovému vystoupení hráč Znojma Jan Malačka.

Znojmo se, díky výhrám a klopýtnutí Brna v Kolíně, posunulo do čela extraligové tabulky.
„S výkonem jsem spokojený. Teď bych se rád zaměřil už na přípravu na Ligu mistrů, kam pojedeme v pozměněné sestavě. Máme před sebou ještě dost práce, ale zároveň i dostatek času,“ prozradil Žák.