Znojemští korfbalisté se vracejí z Holandska s prázdnou. Hořkou příchuť pro Znojmo mělo poslední utkání Ligy mistrů o konečné třetí místo. S portugalským mistrem CC Oeiras Modří sloni prohráli v prodloužení zlatým košem 12:13.

Tajné přání Modrých slonů se tak opět nesplnilo. Jediné, co ve sbírce cenných kovů úspěšných znojemských sportovců doposud chybělo, byla právě medaile z Ligy mistrů. A po sobotním duelu o třetí místo tomu tak zůstane i nadále.

„Strašně jsme chtěli tu medaili získat. Je to jediné ocenění, které nám chybí. Máme medaile i z Mistrovství světa, ale Liga mistrů, ta je pro nás něčím výjimečným,“ jakoby se jednohlasně shodli znojemští korfbalisté.

Úvod utkání vyšel Znojmu dobře. V šesté minutě poslala jihomoravský celek do vedení Zábojová, ale v polovině první části hry Portugalci otočili vývoj zápasu. Od té doby Modří sloni stále jen dotahovali.

Zvrat přišel až po oddechovém čase, který si pět minut před koncem utkání vybral znojemský kouč. To se český celek dostal do vedení, ale duel nakonec skončil v základní hrací době remízou 12:12.

„Podali jsme koncentrovaný výkon. Zejména děvčata zahrála v obraně perfektně. Ale stejně jako celý turnaj, tak i proti Portugalcům nám nevycházela střelba,“ hledal důvody, proč bylo utkání tak nemírně vyrovnané, trenér znojemských korfbalistů Martin Žák.

V prodloužení se čekalo na vítěznou trefu celých sedm minut. To se z poměrně velké vzdálenosti trefila Alexandra Silva a rozhodla o tom, že bronzové medaile si na krk pověsí portugalští korfbalisté.

„Bohužel tentokrát nestálo štěstíčko na naší straně. Už dvě předchozí utkání jsme rozhodli v závěru. Je to ale škoda. Tři vteřiny před koncem měl obrovskou šanci pod košem Karel Pařízek a v prodloužení nám také několikrát skákal míč po obroučce. Bohužel to tam nespadlo,“ mrzely Martina Žáka neproměněné šance na konci utkání a v nastavení.

Na Znojmo tak zbylo nepopulární čtvrté místo a Europa cup, jak je korfbalová Liga mistrů pojmenovaná, zůstává pro Znojemské zakletá.

„Nic z toho neděláme, ale mrzí mě to kvůli všem hráčům a těm, kteří se na našem tažení Ligou mistrů podíleli. Ale jedeme dál. Čeká nás závěr extraligy a třeba se v závěrečném turnaji Ligy mistrů objevíme i příští rok,“ uzavřel Martin Žák.

Toho tak přes špatnou střelbu jeho celku může těšit snad jen fakt, že Jiří Podzemský se dostal mezi osm nejlepších střelců turnaje.

Celkovým vítězem Ligy mistrů se nakonec stal podle očekávání domácí celek Koog Zaandijk, který ve finále porazil belgického přemožitele Znojma v základní skupině Boeckenberg.