Modří Sloni drželi v jihomoravském derby se soupeřem krok poměrně dlouho, jejich odpor zlomili domácí až devítikošovou šňůrou ve druhém dějství. „Střelba nám moc nešla od začátku, ale ve druhé půli už se nám přestalo dařit úplně. Velký problém jsme měli také v obraně. Hráči si v soubojích jeden na jednoho nevěděli s brněnskými korfbalisty rady," povídal zraněný znojemský vůdce Jiří Podzemský, který měl tak klid na koučování z lavičky.

Brňané nastoupili do utkání v pozměněné sestavě. „Moc nám to nefungovalo. Po poločase jsme se vrátili k osvědčenému složení, a to se vyplatilo. Nám chyběla Eva Fridrichová, ale Znojmo bylo oslabené víc. Vedle Jirky mu scházel i Petr Malačka a šlo to poznat. Jde o kluky, kteří střílí spoustu košů," podotkla brněnská střelkyně Eliška Jonáková.

Do konce základní části extraligy chybí jen několik kol a rýsují se tak už dvojice pro semifinále, které se oproti loňsku hraje na dvě vítězná utkání. S největší pravděpodobností to vypadá na souboje Brna s Prostějovem a Znojma s Českými Budějovicemi. „Věděli jsme, že klání se Znojmem o první pozici je důležité. Chceme totiž narazit v semifinále na Prostějov a po sobotní výhře jsme tomu blízko," komentovala Jonáková.

Korbal klub Brno – Znojmo 24:13

Poločas: 9:7. Rozhodčí: L. Filip, P. Báder. Nejlepší střelci: Š. Jonáková 5, E. Jonáková 4, P. Bušík 3, D. Drábková 3, I. Vávra 3 – I. Žák 5, T. Veselý 2.