Sobotní čtvrté kolo Znojemských na půdě Prostějova vypadalo špatně již od začátku. Domácí nedávali hostům moc příležitostí k úspěchu a po prvním poločase vedli o pět bodů 14:9. Po změně stran Hanáci jasně dominovali hřišti a Modré slony velmi trápili. Jihomoravané nakonec odjeli s prohrou 31:21.

Svou roli sehrála i absence trenéra Znojma Jiřího Podzemského, jenž byl hospitalizován v nemocnici. „V Prostějově jsme dostali hodně. Nyní je dost zranění, hodně lidí chybí, takže naladění do zápasu bylo těžké,“ sdělil hráč Znojma Ivan Žák.

Korfbal – extraliga4. kolo
Prostějov – Znojmo 31:21
Poločas: 14:9. Nejlepší střelci: Vyroubal 9, Galíček 6, Havlováa Štefák po 4, Lorencová 3, Křížková 2, Lorencová, Tichý a Šnajdr po 1 – Nguyen a Žák I. po 6, Filipovszká a Mostbeková po 4, Toufar 1. ŽK: 37. Konečný. Rozhodčí: Pazourek -Maňáková.

5. kolo
Znojmo – Brno 22:23
Poločas: 12:11.Nejlepší střelci: Nguyen 6, Žák I. a Žák J. po 5, Mostbeková a Zábojová po 2, Filipovszká a Toufar po 1 – Jonáková E. 7, Skála 5, Jonáková Š. 4, Bušík 3, Fridrichová, Jemelíková, Sládek, Ziegler po 1. Rozhodčí: Nuherka, Kolářová.

Znojmo: Nguyen, Žák I., Žák J., Mostbeková, Filipovszká, Toufar, Zábojová, Vejtasová, Šebelová. Trenér Znojma: Aladár Dančo.

Nedělní souboj mezi jeho týmem a Korfbalovým klubem (KK) Brno vypadal ze startu nadějně. Modří sloni šli během úvodních deseti minut do vedení a soupeři odskočili o pět košů. Hosté ovšem začali hrát přetahovanou a náskok Znojma brzy stáhli. Přesto domácí udrželi tempo a do šaten odcházeli za vedení 12:11.

Druhý poločas pokračoval ve vyrovnaném duchu. Až deset minut před koncem Sloni zaváhali, čehož KK maximálně využil a vstřelil několik košů za sebou. „Ke konci jsme se zvedli, stáhli skóre o jediný bod, ale vyhrát jsme bohužel nestihli,“ mrzelo znojemskou korfbalistku Kláru Zábojnou.

Podle Ivana Žáka za prohrou nestojí špatná psychika. „Prolnulo se zde více věcí, spíše se po dvou dnech projevilo vyčerpání. My nemáme nikoho na střídání, Brno mělo plnou lavičku. Na konci nám došly síly a střely nebyly tak přesné, na což jsme doplatili,“ konstatoval Žák.

Překvapen výkonem protivníka byl i kouč hostů Jakub Máša. „Nemysleli jsme si, že to ve Znojmě půjde tak těžce, přesto jsme dokázali vyhrát. Utkání bylo velice vyrovnané a štěstíčko stálo dnes při nás,“ uzavřel lodivod KK Brno.

Znojmo stále drží poslední příčku extraligové tabulky s nulou bodů. Další zápas čeká Modré slony 15. prosince doma, kdy hostí druhé České Budějovice.