Modří sloni se po návratu z Ligy mistrů mohli těšit dalšímu extraligovému utkání. V něm změřili síly s aktuálně druhými Českými Budějovicemi a potvrdili roli prvního týmu tabulky. Úvodní utkání ovládli poměrem 21:12, to druhé pak 24:19.

Do utkání nevstoupil ani jeden tým v plné síle. Znojmu chyběl Petr Malačka a Klára Zábojová musela utkání odehrát se zraněním.
Začátek byl z obou stran hodně opatrný a dost nervózní. Spíše než pohledné hře diváci přihlíželi mnoha chybám jak v rozehrávce, tak i v obranné činnosti. „Snažili jsme se hrát ve vysokém tempu, ale naše akce byly hodně nepřesné. Naproti tomu soupeř těžil z jednoduchosti a chytré souhry pod naším košem,“ ohlédl za úvodem prvního vzájemného duelu trenér Znojma Martin Žák.

Dost možná i proto skončil první poločas těsným vedením Znojma 10:7. Jenže ve druhém poločase znojemští korfbalisté zlepšili svou defenzivní činnost a začali proměňovat vypracované šance. Nakonec se jejich skóre zastavilo až na čísle jedenadvacet. Naproti tomu jejich soupeř skóroval jen dvanáctkrát.
„Dokázali jsme několikrát ubránit budějovických pětadvacet sekund na útok, což bylo v konečném výsledku hodně znát. Navíc jsme zlepšili i koncovku,“ zhodnotil Žák.

Odveta byla o poznání vyrovnanější. Domácí, kteří nastoupili do utkání bez tří klíčových hráčů, promíchali sestavu, změnili styl hry a tím pěkně potrápili úřadujícího mistra.

První i druhý poločas byl velmi vyrovnaný, ale Znojemským se podařilo zopakovat závěr, který předváděli v Lize mistrů. Zabrali, a soupeři utekli, což v konečném zúčtování mělo za výsledek vítězství 24:19.

„Je škoda, že oba týmy nenastoupily v plné síle. Nicméně jsme uhráli dvě výhry a nikdo se nezranil, takže mohu být spokojený,“ zhodnotil znojemský kouč.

Znojmo má na čele tabulky už šestnáctibodový náskok a dá se předpokládat, že ho žádný z týmu z vedoucí příčky už nesesadí.
„To by se muselo stát kdoví co. Nahrává nám to v naší přípravě. Nemusíme se soustředit na zbylé zápasy, ale už se můžeme připravovat na semifinále a finále,“ nastínil program příští týdnů Žák.