„U nich moc často nevyhráváme, nesedí nám jejich palubovka. Ale určitě budeme chtít vstoupit do sezony pravou nohou. Pro vítězství uděláme vše, to si můžete být jistí,“ prohlásil kapitán týmu a hráč reprezentačního celku České republiky Jiří Podzemský.

Start do soutěže nemají znojemští korfbalisté zrovna jednoduchý. Budou se prát s úřadujícím šampionem, který v posledním extraligovém finále přetlačil Brno.

„Soupeře neřešíme. Chceme se vrátit tam, kam patříme. V základní části žádné extra cíle nemáme, pořádně se ale připravíme na play off,“ pronesl znojemský kouč Martin Žák.

Ten se nebude v letošní sezoně opírat o osvědčená jména a členy širšího reprezentačního výběru, ale chce dát příležitost mladým odchovancům.

„Osobně to jenom vítám. Musíme pracovat s mladými hráči, kteří jednou budou nahrazovat ty starší. Nejde naskočit mezi dospělé ze dne na den. Proto je tato koncepční práce vítána,“ doplnil znojemský kapitán.

První extraligové utkání mezi domácími Českými Budějovicemi a Modrými slony ze Znojma startuje před desátou hodinou ranní. Odveta je pak na programu čtvrt hodiny před jedenáctou hodinou.