Bitva do poslední vteřiny. Tak by se dalo charakterizovat druhé vystoupení znojemských korfbalistů v Holandsku. Proti ruskému celku Orel OSTU viděli diváci nervy drásající utkání se šťastným českým koncem.

Už před druhým utkáním na holandském turnaji bylo všem jasné, že právě pro Znojmo turnaj začíná.

„V prvním zápase jsme sice vysoko prohráli, ale tam jsme mohli jen překvapit. Teď nás čeká ruský celek, který musíme zdolat,“ už před zápasem avizoval znojemský hráč Jiří Podzemský.

Na svěřence Martina Žáka nečekalo nic jednoduchého. Ruský celek Orel OSTU je totiž zároveň i ruskou reprezentací.

„V Rusku mají jeden korfbalový tým, který objíždí všechny velké akce. A to ty klubové i reprezentační. Tudíž má moře zkušeností a disponuje velkým fyzickým fondem,“ informoval trenér Martin Žák.

Znojmo sice vstřelilo první koš utkání, jenže pak přebrali otěže zápasu ruští korfbalisté. Dostali se do mírného vedení a jihomoravskému celku nezbylo, než dotahovat náskok soupeře.

Stejný scénář pak pokračoval i ve druhém poločase. V jeho polovině se dostalo Znojmo do vedení a oba celky si role vyměnily.

Rozhodující chvíle pak přišla čtyři minuty před koncem. Modří sloni se dostali do tříbodového vedení, které i přes dva ruské koše v samotném závěru dokázali ubránit. Poté mohli slavit veledůležité vítězství.

„Zahráli jsme fantasticky v obraně. To, co bratři Malačkové předvedli proti vysokým ruským hráčům, bylo nevídané. Ale nutně se musíme zlepšit ve střelbě,“ stále nebyl zcela spokojený Martin Žák.

Znojemské korfbalisty tak čeká poslední zápas ve skupině, a to s německým mistrem Adler Rauxel. Pokud ho Znojemští porazí, mohou se soustředit na utkání o bronz.

„Jsme papírovými favority, a proto bude důležité, jak utkání zvládneme po psychické stránce. Herně bychom na tom měli být totiž lépe,“ je si vědom před posledním vystoupením ve skupině Žák.