Loňskou sezonu korfbalisté a korfbalistky extraligového Znojma nezažili. Naposledy na domácí palubovce hráli před více než rokem a půl, kdy vybojovali účast v play-off tuzemské nejvyšší soutěže.

Znojemští Orli porazili vysoko tým Bolzana ve 22. kole ICEHL. Stalo se tak za podpory menšího počtu diváků, kterých může být na sportovních utkáních od posledního listopadového pátku jen tisíc kvůli nouzovému stavu.
Zápas s Bolzanem přinesl radost. Orli procedili přes italskou síť desítku

Tehdejší situace trápila i trenéra družstva Jiřího Podzemského. „Jediné, co jsme mohli tehdy dělat, bylo jít běhat do parku,“ uvedl kouč Modrých slonů.

Letošní sezonu proto mančaft z města nad řekou Dyjí vyhlížel s nadějí na lepší průběh. Úvodní duel na hřišti Českých Budějovic Jihomoravanům vyšel. Hosté porazili Jihočechy překvapivě 18:15.

Znojemský korfbalista Patrik Nguyen byl členem letošního národního výběru na ME v Belgiie
Korfbalisté Nguyen a Toufar trénovali při cestě na ME i na dálnici

Druhé kolo mezi Brnem a Znojmem provázela kuriózní situace. Ani ne minutu a půl do konce, kdy znojemští na palubovce Korfbal klubu těsně prohrávali 16:18, šla k zemi tyčka držící obroučku koše. „V jejich nové hale jsou koše vyndavací. Z podlahy se sejme krytka a do díry se vsune hliníková tyč. První souboj tyč vydržela, druhý, kdy jsem se kolem motal i já, už ne,“ popsal Podzemský.

Přerušená utkání

Při dalším vzájemném klání budou Znojmáci čelit penaltě. Na následující střetnutí si však fanoušci budou muset minimálně dva týdny počkat.

Třetí kolo stihli Modří sloni ještě odehrát na hřišti Prostějova. S Hanáky prohráli 11:16. Čtvrté a páté, jež měla proběhnout během posledního listopadového víkendu na domácí půdě, však představitelé Znojma odvolali.

Za oběma zrušenými zápasy stály zdravotní důvody. „České Budějovice neměli nějaké lidi očkované, tak jsme se po vzájemné dohodě už minulé úterý dohodli, že to odsuneme na jindy. Podobně to dopadlo i se zápasem s Brnem,“ dodal Podzemský.

Florbalista Znojma, Václav Bajko (vlevo), hraje nyní za švédské Pixbo. Setkal se zde i s českou florbalistkou Eliškou Krupnou.
Bajkovi vyšel sen. Znojemský borec zkouší štěstí v Mekce florbalu

Nejbližší utkání čeká jeho svěřence druhou prosincovou sobotu. „Máme doma vedoucí Prostějov, ale uvidíme, co bude,“ uzavřel trenér Znojma.