Loňskou bronzovou medaili nakonec získalo Znojmo po vítězství v poměru 21:18. Brno tak na domácí půdě chystá odplatu.

„Chceme jim vrátit porážku, ale dvojzápas je důležitý také kvůli výchozí pozici pro play off. Účast v semifinále máme takřka jistou, potřebujeme však body i z utkání se silnou trojkou, abychom se posunuli a v semifinále se vyhnuli Kolínu i Českým Budějovicím,“ nastínil plán brněnský hrající kouč Jakub Máša.

Znojemští korfbalisté za sebou mají hodně povedené dvojutkání s Havířovem, který rozebrali do posledního šroubku. Jako první celek letos pokořili hranici třiceti vstřelených bodů.

„V tom zápase jsme nic nepodcenili, hráli jsme naplno a vycházela nám střelba. Doufám, že se nás štěstí v koncovce bude držet i nadále,” pronesla znojemská hráčka Lucie Šebelová.

Brno je zatím na druhé příčce tabulky, Znojmo je čtvrté. Oba soupeře dělí pouhé dva body a na řadu možná přijde i taktizování s ohledem na blížící se play off.„Pokusíme se ještě pořadí první čtyřky zamíchat, abychom v play off narazili na papírově slabší Znojmo,“ plánuje kouč Brna.

První duel pátého kola začíná v sobotu v půl jedenácté dopoledne, další půl hodiny po poledni. Znojmo pojede do Brna bez svých dvou opor. Jak Zuzana Malačková, tak i Hana Simonedisová jsou na marodce.